Facebook Google+ Twitter

Marek Jurek kandydatem na senatora

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-25 13:29

Były marszałek Sejmu Marek Jurek, szef Prawicy Rzeczpospolitej, będzie jej kandydatem w wyborach uzupełniających do Senatu na Podkarpaciu. Ma to oficjalnie ogłosić po południu w Jarosławiu.

Marek Jurek - którego komitet wyborczy został już zarejestrowany - czekał z podjęciem decyzji w sprawie kandydowania,na efekty apelu podkarpackiego europosła Andrzeja Zapałowskiego. Zapałowski - reprezentujący Stowarzyszenie Liga Podkarpacka - kilka dni temu zaproponował współpracę wyborczą Prawu i Sprawiedliwości, Prawicy Rzeczypospolitej oraz Lidze Polskich Rodzin. Na apel odpowiedziała jedynie Prawica... zgłaszając swojego szefa. Tym samym nie będzie wspólnej kandydatury tych trzech ugrupowań w czerwcowych wyborach uzupełniających do Senatu z okręgu krośnieńsko-przemyskiego.

Z ramienia PiS-u prawdopodobnie będzie kandydował poseł tej partii, były wicemarszałek Sejmu trzeciej kadencji i były prezes ZChN, Stanisław Zając. LPR ma reprezentować Mirosław Orzechowski, wiceminister edukacji w poprzednim rządzie.

Wśród kandydatów na objęcie mandatu - po zmarłym niedawno senatorze PiS-u Andrzeju Mazurkiewiczu - są jeszcze szef Samoobrony Andrzej Lepper, detektyw Krzysztof Rutkowski. lekarz i samorządowiec PO Maciej Lewicki oraz Wacław Posadzki z SLD.

Radio Rzeszów,D.Borcz/dabr

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Niech przeprosi Jarosława to może zostanie :P

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.