Facebook Google+ Twitter

Marek Jurek o finansowaniu Kościoła

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-05 11:33

Marek Jurek uważa, że pomysł jednego z posłów SLD, aby w czasie kryzysu Kościół katolicki przestał sięgać do państwowej kasy, jest typowym podżeganiem do nienawiści antykatolickiej.

Lider Prawicy Rzeczypospolitej powiedział Radiu Podlasie, że ta propozycja dowodzi niedojrzałości SLD do funkcjonowania w wolnym państwie.

Jurek przypomniał, że SLD nie tak dawno protestowała przeciwko pomysłowi zaprzestania finansowania partii z budżetu centralnego, a teraz chciałaby odebrać pieniądze Kościołowi.
Jurek powiedział, że wstrzymanie funduszy kościelnych niewątpliwie uderzyłoby również w inne Kościoły i związki wyznaniowe, w tym we wszystkich katechetów pracujących w szkołach.

Marek Jurek przypomniał, że SLD nie chce przeznaczać pieniędzy na katechetów, za to chroni emerytury byłych funkcjonariuszy SB, którzy inwigilowali między innymi ludzi Kościoła. Marek Jurek uważa, że w ramach oszczędności należałoby emerytury ubeckie skasować do poziomu socjalnego.

Dodał, że uczciwi posłowie SLD powinni jak najszybciej zdystansować się od haniebnego pomysłu obcięcia funduszy państwowych przekazywanych Kościołom.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.