Facebook Google+ Twitter

Marek Jurek: Prawybory w PO to promocja

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-25 10:29

Kandydat Prawicy Rzeczpospolitej na prezydenta Marek Jurekzauważył, że prawybory mogłyby posłużyć do uzdrowienia systemu politycznego w Polsce.

Jednak ich obecną formę nazwał telenowelą i zauważył, że idea prawyborów w PO różni się od standardów istniejących w demokracjach zachodnich. Jurek podkreślił, że poprawie życia publicznego najlepiej przysłużyłoby się wprowadzenie jednomandatowych okręgów wyborczych oraz wyborów większościowych.

Polityk Prawicy Rzeczpospolitej zauważył, że należałoby doprowadzić także do takiego stanu, w którym wyborcy mogliby rozliczać swoich reprezentantów. Według Marka Jurka obecnie jest to praktycznie niemożliwe, ponieważ wsparcie liderów partyjnych gwarantuje wybranym politykom, że i tak będą wygrywać wybory.

Marek Jurek zaznaczył, że sondaże wskazujące, iż poparcie dla jego kandydatury wynosi 1,2 procent, nie są rzetelne. Wyraził przekonanie, że każdy znaczący kandydat na prezdenta ma szansę na wybór na stanowisko głowy państwa.

Polityk podkreślił, że najważniejszą sprawą, która rozstrzygnie o przyszości Polski, jest pozycja rodziny i demografia. Jurek zauważył, że Polska wkroczyła w kryzys demograficzny i że trzeba temu próbować zaradzić już teraz, ponieważ w przyszłości może to zagrozć równowadze systemu emerytalnego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.