Facebook Google+ Twitter

Marek Jurek wystartuje w wyborach prezydenckich

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-13 15:45

Marek Jurek zapowiedział, że będzie kandydował w wyborach prezydenckich. W Warszawie odbywa się konwencja Prawicy Rzeczpospolitej.

Były marszałek Sejmu oświadczył, że nasze państwo i nasze życie publiczne potrzebują zmian. Na naszych oczach, zdaniem Marka Jurka, odbywa się brutalna walka o władzę, a nie walka o zasady i interes publiczny. Kandydat na prezydenta powiedział, że jest przeciwny wejściu Polski do strefy euro. Jurek podkreślił, że dla przyszłości Polski ważne jest zachowaniu waluty narodowej.

Marek Jurek uważa, że nie jest bez szans w wyborach prezydenckich. Zaznaczył, że nie ma obecnie faworyta w tych wyborach i że jego szanse są na podobnym poziomie jak na przykład Jerzego Szmajdzińskiego.

Marek Jurek od 2002 do 2007 roku był posłem Prawa i Sprawiedliwości, w latach 2005-2007 był marszałkiem Sejmu. W 2007 roku założył ugrupowanie o nazwie Prawica Rzeczpospolitej.
Do tej pory chęć startu w wyborach prezydenckich ogłosili Jerzy Szmajdziński, Tomasz Nałęcz, Andrzej Olechowski i Kornel Morawiecki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.