Facebook Google+ Twitter

Marek Kamiński promuje Wisłę

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-16 13:04

Na całej Wiśle nie ma tak trudnego odcinka dla kajakarza, jak zalew włocławski - tak twierdzi znany podróżnik, Marek Kamiński, który właśnie dopłynął kajakiem do Włocławka.

Zimowy spływ Wisłą to kolejna wyprawa polskiego podróżnika. Kamiński - jak mówi - promuje w ten sposób królową polskich rzek, jej urok, dzikość i doskonałe walory dla wodniaków. Dziś musiał jednak pokonać poważną barierę - włocławską zaporę na Wiśle. Podróżnik dotarł do tamy przed południem i nie ryzykował przeprawy przez śluzę. Kajak wraz ze sprzętem przeniósł na drugą stronę ziemnej zapory.

Na Marka Kamińskiego czekało kilkudziesięciu mieszkańców Włocławka i wycieczka szkolna. Jego zdaniem odcinek, który właśnie pokonał był bardzo trudny. Składają się na to chociażby pogoda i kry, które nie zawsze można dostrzec.

Po kilkudziesięciu minutach przerwy Marek Kamiński ruszył w dalszą podróż. Następnymi przystankami będą Ciechocinek i Toruń.

Marek Kamiński wyruszył dziesięć dni temu z tak zwanego zerowego kilometra Wisły, usytuowanego pod Oświęcimiem. Za kilka dni powinien dotrzeć do Gdańska.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.