Facebook Google+ Twitter

Marek Kamiński przepłynie Wisłę wpław. Start dziś w południe!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-11-26 19:37

Wisła jest piękna o każdej porze roku. Jest o tym przekonany Marek Kamiński, który 28 listopada będzie pływał w Warszawie Wisłą wpław. Warszawiacy, którzy chcą przywrócić Wisłę Polsce, mogą dołączyć do idei i wziąć udział w happeningu Fundacji Marka Kamińskiego "Jaka ma być Twoja Wisła?", który odbędzie się w niedzielę przy Płycie Desantu (Bulwary Wiślane).

 / Fot. mat.prasowe organizatoraPo letniej oraz zimowej ekspedycji Wisła Marek Kamiński wraz z Fundacją Marka Kamińskiego postanowił pokazać, że Wisła jest piękna i atrakcyjna także jesienią. W imię idei przywracania Wisły Polsce i wydostania jej z formaliny podróżnik przepłynie 1/100 długości Wisły wpław 28 listopada.

Pokona ponad 10-kilometrowy odcinek z rezerwatu Wyspy Zawadowskie do plaży przy Płycie Desantu w Warszawie.

Start: godzina 11:00.
Meta: w zależności od nurtu rzeki, między 13:00 a 14:00.

Marka Kamińskiego w Wiśle będzie można zobaczyć z mostu Siekierkowskiego lub Łazienkowskiego oraz przywitać go na brzegu przy Płycie Desantu. Przed wypłynięciem Marek Kamiński wbije słup w rezerwacie przyrody Wyspy Zawadowskie w ramach akcji znakowania rezerwatów Fundacji Ja Wisła, która ma zapobiegać niszczeniu rezerwatów.

Promuj Wisłę. Wymyśl hasło

"Zdecydowałem się na przepłynięcie Wisły wpław, ponieważ zależy mi na rozpoczęciu społecznego dialogu dotyczącego przyszłości Wisły. Chciałbym, aby Polacy przypomnieli sobie o niej i zaczęli korzystać z możliwości jakie ona daje. A jest ich naprawdę wiele! O niektórych będzie mowa na konferencji, która rozpocznie się w ostatni poniedziałek listopada.

Wisła XXI wieku. Harmonogram konferencji

Marek Kamiński, podróżnik, przebył Wisłę wzdłuż już 3-krotnie kajakiem w 2009 i 2010r. oraz podczas wyprawy z 1,5-roczną córką Polą.

Dodatkowym celem jaki przyświeca Markowi Kamińskiemu jest pokazanie, że Wisła jest
atrakcyjnym miejscem w przestrzeni miejskiej przez cały rok i nie można o niej
zapominać. Ta akcja to również zachęcenie do rozmowy na temat przyszłości "kraju nad Wisłą" i możliwości wykorzystania potencjału tkwiącego w lokalnych społecznościach.

Fundacja Marka Kamińskiego chce zachęcić jak największą grupę osób do tej dyskusji oraz do odpowiedzi na pytanie Jaka ma być Twoja Wisła. Dlatego wraz z partnerami, m.in. Fundacją Impact, Fundacją Ja Wisła, WOPR oraz Miastem Stołecznym Warszawa, Peugeot Polska oraz Etap Hotel organizuje w Warszawie przy Płycie Desantu 28 listopada happening. To tam po godz. 13:00 Marek Kamiński zakończy swój społeczny wyczyn.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.