Facebook Google+ Twitter

Marek Legutko straci pracę za błędy na maturze?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-17 07:35

Marek Legutko przestanie być szefem Centralnej Komisji Egzaminacyjnej - ujawnia "Dziennik". Z ustaleń gazety wynika, że decyzja o odwołaniu Legutki zapadła już na wysokim szczeblu rządowym.

Marek Legutko przestanie być szefem Centralnej Komisji Egzaminacyjnej - ujawnia "Dziennik". Z ustaleń gazety wynika, że decyzja o odwołaniu Legutki zapadła już na wysokim szczeblu rządowym.
Prawdopodobnie już w poniedziałek, po spotkaniu z olsztyńskimi nauczycielami, minister edukacji Katarzyna Hall poinformuje oficjalnie o dymisji szefa CKE. Jego odwołanie to efekt licznych błędów, które znalazły się w tegorocznych zadaniach maturalnych, i - jak mówią gazecie politycy PO - utraty zaufania.
"Dziennik" wylicza, jakie błędy pojawiły się na tegorocznych maturach. Z języka polskiego na poziomie podstawowym zapytano abiturientów o wiersz, który jest omawiany wyłącznie w klasach humanistycznych. Z kolei na matematyce, w zadaniu z wielomianem, uczniowie musieli domyślać się, o jaki wielomian chodzi egzaminatorom, nie wynikało to bowiem z treści pytania. Wreszcie, zestaw odpowiedzi testu z fizyki zawierał błędne rozwiązanie jednego z poleceń.
"Dziennik" zwraca uwagę na to, że niedopracowane zadania maturalne to nie jedyna poważna wpadka Marka Legutki. To on bowiem był autorem powszechnie krytykowanego, także przez Trybunał Konstytucyjny, pomysłu tak zwanej amnestii maturalnej, którą dwa lata temu ogłosił ówczesny minister edukacji Roman Giertych.
Więcej na temat przyszłości szefa Centralnej Komisji Egzaminacyjnej - w "Dzienniku".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Tegoroczna matura, to skandal...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.