Facebook Google+ Twitter

Marek "Makaron" Motyka - śląski blues w nowoorleańskiej tonacji

W ubiegłym miesiącu miała miejsce premiera solowego albumu Marka "Makarona" Motyki, bytomskiego pieśniarza bluesowego, zatytułowana "Bez owijania w bawełnę". Śląski blues w nowoorleańskiej tonacji.

Marek "Makaron" Motyka

"Bez owijania w bawełnę" / Fot. Okładka płyty - Jestem rodowitym bytomianinem. W tym mieście się urodziłem i spędziłem wczesną młodość. Moim wspomnieniom z dzieciństwa zawsze będzie towarzyszył zapach lasu, bo to miechowicki las był miejscem, w którym spędzałem wiele czasu - tak przedstawia siebie Motyka na stronie internetowej Bytomia.

- Oprócz rodzinnych niedzielnych spacerów po lesie, których celem była mieszcząca się tam restauracja, właściwie się w nim wychowałem. Powszechnie wiadome jest, że Bytom to miasto o górniczej tradycji, która ukształtowała część jego historii, przepięknej historii. Właśnie taki Bytom, na zawsze pozostanie w mojej pamięci. Dla mnie to miasto żyje, zwłaszcza centrum, gdzie zabytki i historyczna zabudowa, tworzą całość jak jeden organizm, który dziś wymaga właściwej diagnozy i leczenia - dodaje Marek "Makaron" Motyka.

Śląski blues w nowoorleańskiej tonacji

"Bez owijania w bawełnę" to druga płyta muzyka, tym razem solowa.
Pierwszy album "Makaron po śląsku" zespołu Marek Makaron Trio, ukazał się pod koniec 2008 roku. Zawierał stare śląskie pieśni w klimacie delty Missisipi.

Marek w swoich utworach wykorzystuje gitarę rezofoniczną, dobro, ale nie tylko, bo ma zawsze przy sobie tamburyn czy też harmonijkę ustną. W podobnym charakterze, jak pierwszy album, także i ten solowy "Bez owijania w bawełnę", zawiera stare śląskie pieśni w tonacji tradycyjnego, nowoorleańskiego bluesa.

Czytaj dalej ---->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

A już 9. stycznia o godz. 20.00 w bytomskim Klubie "Brama" - Marek Makaron Motyka - solo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak zwykle Marek na tej płycie pokazuje swoją klasę, ale przede wszystkim oryginalność i niepowtarzalność. No i jak zwykle o tak wspanialej inicjatywie i muzyce, dowiedziałem się dzięki Tobie Piotrze. Dziękuję i pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Basiu, podczas najbliższej rozmowy z Markiem, postaram się sprecyzować "stare śląskie pieśni w tonacji tradycyjnego, nowoorleańskiego bluesa." Pozdrawiam z życzeniami wszelkiej pomyślności dla Ciebie i pozostałych Baś, Barbar i Barbórek:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szacunek za akcję >>Ostatnią imprezą była piątkowa akcja w Klubie Brama - "Pomóż nam nakarmić głodne dzieci!"<< Natomiast niespodzianka - ciekawostka. "stare śląskie pieśni w tonacji tradycyjnego, nowoorleańskiego bluesa."

Komentarz został ukrytyrozwiń
Basia
  • Basia
  • 04.12.2011 09:00

Parę kawałków odsłuchałam na you tube, ale czy kojarzyć muzykę z bluesem Nowego Orleanu?

Komentarz został ukrytyrozwiń

To się może niebawem okazać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mnie się podoba. Ale czy "dołowym" również?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.