Facebook Google+ Twitter

Marek "Makaron" Motyka - śląski blues w nowoorleańskiej tonacji

W ubiegłym miesiącu miała miejsce premiera solowego albumu Marka "Makarona" Motyki, bytomskiego pieśniarza bluesowego, zatytułowana "Bez owijania w bawełnę". Śląski blues w nowoorleańskiej tonacji.

Marek "Makaron" Motyka

"Bez owijania w bawełnę" / Fot. Okładka płyty - Jestem rodowitym bytomianinem. W tym mieście się urodziłem i spędziłem wczesną młodość. Moim wspomnieniom z dzieciństwa zawsze będzie towarzyszył zapach lasu, bo to miechowicki las był miejscem, w którym spędzałem wiele czasu - tak przedstawia siebie Motyka na stronie internetowej Bytomia.

- Oprócz rodzinnych niedzielnych spacerów po lesie, których celem była mieszcząca się tam restauracja, właściwie się w nim wychowałem. Powszechnie wiadome jest, że Bytom to miasto o górniczej tradycji, która ukształtowała część jego historii, przepięknej historii. Właśnie taki Bytom, na zawsze pozostanie w mojej pamięci. Dla mnie to miasto żyje, zwłaszcza centrum, gdzie zabytki i historyczna zabudowa, tworzą całość jak jeden organizm, który dziś wymaga właściwej diagnozy i leczenia - dodaje Marek "Makaron" Motyka.

Śląski blues w nowoorleańskiej tonacji

"Bez owijania w bawełnę" to druga płyta muzyka, tym razem solowa.
Pierwszy album "Makaron po śląsku" zespołu Marek Makaron Trio, ukazał się pod koniec 2008 roku. Zawierał stare śląskie pieśni w klimacie delty Missisipi.

Marek w swoich utworach wykorzystuje gitarę rezofoniczną, dobro, ale nie tylko, bo ma zawsze przy sobie tamburyn czy też harmonijkę ustną. W podobnym charakterze, jak pierwszy album, także i ten solowy "Bez owijania w bawełnę", zawiera stare śląskie pieśni w tonacji tradycyjnego, nowoorleańskiego bluesa.

Czytaj dalej ---->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

A już 9. stycznia o godz. 20.00 w bytomskim Klubie "Brama" - Marek Makaron Motyka - solo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak zwykle Marek na tej płycie pokazuje swoją klasę, ale przede wszystkim oryginalność i niepowtarzalność. No i jak zwykle o tak wspanialej inicjatywie i muzyce, dowiedziałem się dzięki Tobie Piotrze. Dziękuję i pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Basiu, podczas najbliższej rozmowy z Markiem, postaram się sprecyzować "stare śląskie pieśni w tonacji tradycyjnego, nowoorleańskiego bluesa." Pozdrawiam z życzeniami wszelkiej pomyślności dla Ciebie i pozostałych Baś, Barbar i Barbórek:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szacunek za akcję >>Ostatnią imprezą była piątkowa akcja w Klubie Brama - "Pomóż nam nakarmić głodne dzieci!"<< Natomiast niespodzianka - ciekawostka. "stare śląskie pieśni w tonacji tradycyjnego, nowoorleańskiego bluesa."

Komentarz został ukrytyrozwiń
Basia
  • Basia
  • 04.12.2011 09:00

Parę kawałków odsłuchałam na you tube, ale czy kojarzyć muzykę z bluesem Nowego Orleanu?

Komentarz został ukrytyrozwiń

To się może niebawem okazać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mnie się podoba. Ale czy "dołowym" również?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.