Facebook Google+ Twitter

Marek Sawicki: Koalicja znajdzie rozwiązania pomocne w walce z kryzysem

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-18 08:29

Polityk Polskiego Stronnictwa Ludowego powiedział, że świadczy o tym wczorajsze posiedzenie rządu. Gabinet postanowił przygotować rozwiązania problemu opcji walutowych. Odpowiednie instytucje mają sprawdzić, czy nie doszło do naruszenia prawa. Państwo nie przejmie jednak na siebie zobowiązań firm.

Marek Sawicki powiedział, że wczorajsza wypowiedź Donalda Tuska, dotycząca interwencji na rynku walutowym, została źle zrozumiana. Zdaniem ministra premier miał na myśli przyspieszenie wykorzystania środków unijnych.

Marek Sawicki wyraził opinię, że spadek społecznego poparcia dla rządu wiąże się z kryzysem ekonomicznym. Dodał, że rząd nie powinien się przejmować sondażami, ale pracować.
Komentując informacje, że Centralne Biuro Antykorupcyjne kontroluje przetargi, które nadzorowała jego żona, Sawicki oświadczył, że spokojnie czeka na wyniki kontroli. Żona ministra rolnictwa jest wicedyrektorem szpitala.

Marek Sawicki powiedział, że w dziedzinie rolnictwa środki unijne są wykorzystywane prawidłowo, a płatności dla rolników mają zostać przyspieszone. Dodał jednak, że rolnicy stracili na kryzysie. Obecnie sytuacja na rynku rolnym się stabilizuje i jest nadzieja na poprawę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.