Facebook Google+ Twitter

Marek Sawicki o zamachomanii i czeskim rolnictwie

W ostatnim czasie politycy dokładają starań, aby sycić polskie społeczeństwo tragicznym jadłem katastrofy smoleńskiej. Nie ma serwisu radiowego, telewizyjnego, ani prasowego bez Smoleńska. Nawet minister rolnictwa zajmuje się tą kwestią.

Minister rolnictwa Marek Sawicki przed posiedzeniem rządu. / Fot. PAP/Radek PietruszkaPolitycy nie dają nam odpocząć od drażliwej tematyki smoleńskiej. Marek Sawicki – minister rolnictwa (PSL), ma na głowie poważne problemy, m.in. związane obecnie z aferami: solną i jajeczną. Skutki tych afer zaczynają mieć reperkusje u sąsiadów. Czesi chcą blokować import, czyli postawić szlaban na polską żywność, która bez przeszkód – ze względu na wysoką jakość i wspaniały smak - w Europie i na świecie robi furorę.

Według władz czeskich, żywność z Polski, może być niebezpieczna dla zdrowia Czechów. Czesi, podobnie jak Niemcy, Anglicy, Francuzi – należą do największych importerów naszej żywności. Gdyby wstrzymali import, mielibyśmy duże straty i niemałe kłopoty.

Tymczasem minister rolnictwa, Marek Sawicki zajmuje się nie tylko polityką rolną, ale również polityką smoleńską. W wywiadzie dla radia TOK FM krytycznie odniósł się do prezesa PiS, który jego zdaniem, wykorzystuje tematykę tragedii smoleńskiej dla swoich celów politycznych.

Przypomniał, że Jarosław Kaczyński, jako premier miał przez dwa lata wpływ na prokuraturę, więc wie, w jakim tempie i jak funkcjonuje. Teraz według niego, Kaczyński wykorzystuje tę wiedzę, i "sugeruje półprawdy, przypuszczenia i z tego próbuje budować mit. To jest nieuczciwe" – powiedział minister.

Podkreślił, że jest zażenowany tym, że z katastrofy smoleńskiej czyni się dzisiaj "podstawę mitu założycielskiego dla rzekomej IV RP" – pisze Marek Sawicki. Oświadczył otwarcie: "To jest nieuczciwe i niemoralne".

Zaakcentował, że "jeśli pan Kaczyński ma wątpliwości, niech rzetelnie to bada razem z panem Macierewiczem, ale niech nie snuje tez i oskarżeń, które kompletnie z rzeczywistością nie mają nic wspólnego".

Przypomnijmy, że we wczorajszym wywiadzie dla TVP Info, prezes Jarosław Kaczyński powiedział: "W tej chwili jedyną teorią, która tłumaczy to, co działo się przed i po katastrofie, jest teoria wybuchu, teoria zamachu". Natomiast 15 kwietnia 2012 r., prezes PiS w rozmowie w "Gazecie Polskiej Codziennie" powiedział z przekonaniem, że "źródło zamachu mogło być w Polsce".

Zdaniem ministra Marka Sawickiego, mamy dziś do czynienia z zamachomanią, która bierze się z "ogromnej wiedzy i perfidii samych polityków, którzy wiedzą, że prokuratura pracuje w określonym trybie i tempie" – czytamy w gazeta.pl. Minister przypomniał, że katastrof lotniczych nie wyjaśnia się "w ciągu roku, półtora czy trzech". Dodał, że w katastrofie smoleńskiej, prokuraturze również potrzeba czasu i o tym politycy doskonale wiedzą.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (15):

Sortuj komentarze:

edwin
 • edwin
 • 19.04.2012 07:44

Sawicki pasuje na ministra wyłącznie ze względu na podobieństwo do wieprza. Okazały świński ryj z wysuniętą żuchwą i oto jest uśmiech wieprza. Parobas ministrem ! A drugi chłopski ciul Pawlak i jest komplet - tandem zacofania i zawiści, jak ma być dobrze ? Przecież to się wysłowić nie potrafi ! Co im przyświeca ? "Nie rzucim ziemi skąd nasz .... " Rzucim, rzucim i w polityke pójdymy ! Chłopy ! Na rolę i do roboty, a potem po dopłaty kurwa mać !

Komentarz został ukrytyrozwiń
cymbal
 • cymbal
 • 18.04.2012 18:01

a kto ma rzadzic rydzyk car mikolaj kaczynski?kapitalizm-wolny rynek,komunizm-kazdemu wedlug potrzeb-ale to juz bylo i nie wroci wiecej.marzy sie to niektorym marzy

Komentarz został ukrytyrozwiń

Taka, niestety jest prawda, pani Grzegorzu. Bo rządzą kapitalistyczne prawa. Biedak w takim przypadku nie liczy się - sam winien, że biedny.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gerard Stenc
 • Gerard Stenc
 • 17.04.2012 20:32

Panie Sawicki,jedyna pocieszająca wiadomość to taka,że ok.40% polaków jest mądrzejsza od rządu.Wracajcie do ZSL...

Komentarz został ukrytyrozwiń
MIŚ
 • MIŚ
 • 17.04.2012 20:17

Cwaniacy oszuści nas trują pozdychamy jak szczury ,a co robi w tym temacie rząd po prostu nas olewa to niedopuszczalne wręcz karygodne , precz z tuskiem i całym PO

Komentarz został ukrytyrozwiń
hofman z Kuchar Borowych
 • hofman z Kuchar Borowych
 • 17.04.2012 20:08

Sawicki to mądry minister. Krytykujący go pis- dzielcy nie dorastacie mu do pięt. A najfajniejszy to był
ten wasz min. rol. chyba z Podlasia bo to po gębie widać i inteligencja z pyska tryska.Przypomniałem sobie to było panisko Jurgiel hahaha!

Komentarz został ukrytyrozwiń
red
 • red
 • 17.04.2012 19:52

Sawicki broni interesów chłopów??? hihihihi ,z niego chłop jak ze mnie Zbigniew Boniek!
Obrotowi pewnie po wyborach będą chcieli przykleić się do PiS. Nic z tego PiS wygra z taką przewagą że koalicja będzie zbędna, a PO znajdzie się we Wronkach.

Komentarz został ukrytyrozwiń
przemcio0076
 • przemcio0076
 • 17.04.2012 19:14

PO chcąc,nie chcąc musi dbać o interes chamów.Jak ruszą Sawickiego,to poleci 'domino"kolesiostwa PSL, odpowiedzialnych za żywność w Polsce.polecą głowy aż do poziomu gminy.Jak się wychodzi na sojuszu i fraternizacji z chłopkami? Aż nadto przykładów z historii. Zamknij ryj świniojebcu

Komentarz został ukrytyrozwiń
erk
 • erk
 • 17.04.2012 18:54

PO chcąc,nie chcąc musi dbać o interes chamów.Jak ruszą Sawickiego,to poleci 'domino"kolesiostwa PSL, odpowiedzialnych za żywność w Polsce.polecą głowy aż do poziomu gminy.Jak się wychodzi na sojuszu i fraternizacji z chłopkami? Aż nadto przykładów z historii.

Komentarz został ukrytyrozwiń
zygajan5
 • zygajan5
 • 17.04.2012 18:20

M. Sawicki ja na Twoim miejscu już dawno bym się podał do dymisji a to za sól a to za jaja wprawdzie suche ale jaja ale do tego żeby się poddać też trzeba mieć JAJA !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.