Facebook Google+ Twitter

Marek Twardowski polskim chorążym na olimpiadzie

Wiemy już, kto poniesie polską flagę podczas otwarcia igrzysk w Pekinie. To utytułowany kajakarz Marek Twardowski, dla którego będzie to już trzecia olimpiada w karierze.

Jak podaje oficjalny serwis PKOl, prezes Piotr Nurowski decyzję uzasadnił m.in. datą występu zawodnika. – Decydującym czynnikiem musiał być termin startu danej osoby. Nie można było obarczać tym zaszczytem tych, którzy szykować się będą do występu w początkowych dniach igrzysk – wyjaśnia. Twardowski wystartuje w Pekinie w dwóch konkurencjach: indywidualnie w wyścigu K-1 na 500 m oraz wspólnie z kolegami w wyścigu K-4 1000 m. Swój pierwszy występ ma dopiero 19 sierpnia, więc będzie miał czas, by odpocząć po wielogodzinnym oczekiwaniu na defiladę.

Nurowski dodał, że kandydatów do roli chorążego polskiej ekipy olimpijskiej było wielu. Nie zdradził jednak, kogo jeszcze brano pod uwagę.

28-letni Twardowski ma w dorobku aż 14 medali mistrzostw świata. Startował już na igrzyskach w Sydney, gdzie w dwójce z Adamem Wysockim zajął piątą pozycję w wyścigu K-2 500 m i ósmą w wyścigu K-2 1000 m. Z kolei cztery lata temu w Atenach był o krok od zdobycia medalu, zajmując z Wysockim czwarte miejsce w konkurencji K-2 500 m.

Na greckich igrzyskach chorążym polskiej reprezentacji był pływak Bartosz Kizierowski, a cztery lata wcześniej – zapaśnik Andrzej Wroński. Jak na razie, zaszczytu tego ani razu nie dostąpiła żadna kobieta.

Przypomnijmy, że wczoraj PKOl podał też pełen skład polskiej reprezentacji na igrzyska w Pekinie, o czym informował Łukasz Solski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.