Facebook Google+ Twitter

Marek Włódarczyk: MTB DreamTeam to drużyna rowerowych zapaleńców

Klub Sportowy MTB Dream Team powstał z inicjatywy kilku rowerowych zapaleńców. Najważniejsza jest dobra zabawa i wspólne wyjazdy rowerowe, maratony, "duch sportu" i czynna rywalizacja sportowa. O pasji rowerowej mówi Marek Włódarczyk, prezes klubu.

Dorota Michalczak: Skąd wziął się pomysł, by założyć klub MTB Dream Team?
Marek Włódarczyk: Jako klub sportowy działamy od lutego bieżącego roku. Inicjatywa powstania klubu narodziła się już w 2009 r., kiedy to kilku rowerowych zapaleńców rozpoczęło dyskusję o powołaniu takiej organizacji. Na pierwszym wspólnym spotkaniu, gdzie wybieraliśmy nazwę klubu, było zaledwie sześć osób, które brały czynny udział w maratonach MTB o randze regionalnej i ogólnopolskiej. Obecnie nasz klub liczy 20 członków i ciągle przybywają nowi rowerzyści.

Jaki jest główny cel organizacji?
Głównym i najważniejszym celem jest propagowanie kolarstwa oraz turystyki rowerowej w naszym regionie.

Do kogo kierujecie swoją działalność?
Nasze działania są skierowane praktycznie do każdego - nie zamykamy się w obrębie rywalizacji sportowej. Wiele czasu spędzamy także na zwyczajnym, wspólnym rowerowaniu. Patrząc na, jak rozwija się turystyka rowerowa w naszym regionie, mamy nadzieję, że działania podejmowane przez nasz klub (np. organizacja rodzinnego rajdu rowerowego) spowodują, że "zapalimy" jeszcze większą część społeczności lokalnej do takiej formy spędzania wolnego czasu.

A jakie macie pomysły i projekty do zrealizowania jeszcze w tym roku
W tym roku szczególny nacisk kładziemy na to, by pokazać się wśród naszej społeczności. Działania, które podjęliśmy w tym kierunku, to organizacja rajdu rowerowego w Zbąszyniu oraz wyścigu MTB w Zbąszynku wchodzącego w skład III Grand Prix Województwa Lubuskiego MTB Amatorów.

W jaki sposób się promujecie?
Podczas otwarcia ścieżki rowerowej. / Fot. Dorota MichalczakNasz klub promujemy głównie poprzez udział w maratonach rowerowych. Większość z nas bierze czynny udział w ściganiu. Pierwszy raz wśród naszej społeczności lokalnej pokazaliśmy się oficjalnie podczas otwarcia ścieżki rowerowej Zbąszyń-Nądnia. Nową inicjatywą jest organizacja Rodzinnego Rajdu Rowerowego w ramach obchodów II Święto Jeziora w Zbąszyniu.

Czy można już mówić o klubowych sukcesach?
Członkowie klubu sportowy MTB DREAM TEAM / Fot. Dorota MichalczakJeśli chodzi o sukcesy sportowe, to jest się czym pochwalić. Członkowie naszego klubu zajmują wysokie lokaty w maratonach MTB. W roku 2011 nasz kolega klubowy zdobył Mistrzostwo Polski w maratonach MTB amatorów w Jeleniej Górze. W cyklu imprez Lubuskiego GP MTB Amatorów wielokrotnie stawaliśmy na podium, zarówno podczas poszczególnych edycji, jak i w klasyfikacjach generalnych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Wolny czas na rowerze ... link ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.