Facebook Google+ Twitter

Marek Żydowicz przenosi Camerimage z Łodzi do Poznania?

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2010-02-06 10:26

Marek Żydowicz, szef Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Plus Camerimage, wypowiedział w piątek miastu umowę na organizację festiwalu w Łodzi. Wszystko wskazuje na to, że już tegoroczna edycja imprezy odbędzie się w innym mieście.

- Nie widzę szans na osiągnięcie porozumienia z obecnymi władzami Łodzi, dlatego podjąłem taką decyzję - podkreśla Marek Żydowicz.

Według organizatora festiwalu, umowa "wygasła z powodu niedotrzymania przez Miasto Łódź warunków w zakresie współpracy miasta z Międzynarodowym Festiwalem Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Plus Camerimage". Niedotrzymanie warunków to, według Żydowicza, zablokowanie głosami radnych PO i SLD programu budowy w Łodzi centrum festiwalowo-kongresowego Camerimage Łódź Center, zaprojektowanego przez amerykańskiego architekta Franka Gehry'ego.

Co na to miasto Łódź? W piątek magistrat wydał tylko komunikat, podpisany przez Marzenę Korosteńską z biura prasowego prezydenta miasta, w którym czytamy: "Informuję, iż do Urzędu Miasta Łodzi nie dotarł żaden dokument, unieważniający umowę pomiędzy Fundacją Tumult a Miastem Łódź na organizację Festiwalu Plus Camerimage. Mailowa informacja, przesłana do UMŁ przez pana Marka Żydowicza na temat wygaśnięcia umowy, nie ma mocy prawnej. Fundacja Tumult zobowiązała się do organizacji Festiwalu Plus Camerimage przez 19 lat, pod warunkiem, iż Miasto Łódź w ciągu trzech lat od podpisania umowy rozpocznie budowę Centrum Kongresowo-Festiwalowego. Umowa została podpisana w 2009 roku". Jednocześnie Marzena Korosteńska zaznacza, że jeszcze za wcześniej, aby mówić, iż budowa centrum rozpocznie się w ciągu trzech lat, czyli do 2012 roku.

-----
Dariusz Pawłowski, wsp. S. Sowa, W. Pierzchała

Czytaj więcej: http://lodz.naszemiasto.pl/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

I ta decyzja nie jest dla władz Łodzi chlubna. Miasto kandyduje do miana stolicy europejskiej kultury, a jednocześnie wyzbywa się tak ważnej dla tej kultury imprezy. Szkoda gadać...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.