Facebook Google+ Twitter

Maria Czubaszek, która bawi nas od pokoleń, promuje swoją książkę

Kontrowersyjne, jak na zawodowego satyryka, wyznanie Marii Czubaszek: "chyba w ogóle nie mam poczucia humoru". Maria Czubaszek dokonuje osobliwego resume z okazji wydania wywiadu-rzeki.

W miniony wtorek, 15 listopada, w siedzibie radiowej Trójki miało miejsce spotkanie autorskie z Marią Czubaszek. Nie była to typowa impreza promująca książkę, zabrakło peanów na cześć autora i zachwytów nad dziełem. Było za to dużo dobrego humoru. Maria Czubaszek wyznała, że nie lubi wspomnień, a Artur Andrus, prowadzący wywiad-rzekę "Każdy szczyt ma swój Czubaszek", a zarazem spotkanie z autorką, przyznał, że praca do łatwych nie należała, bo musiał nieraz zmuszać panią Marię do kontynuowania rozmów.

Czubaszek z ogromnym dystansem i samokrytycyzmem mówiła o sobie i swoim dorobku. Jedyną piosenką własnego autorstwa, którą lubi, jest "Rycz, mała rycz". Resztę utworów napisała pod naciskiem swojego męża, kompozytora - Wojciecha Karolaka, który „miał ją pod ręką” i zmuszał do tworzenia tego gatunku. Maria Czubaszek rzadko jest kojarzona, jako autorka tekstów, a jest autorką słów do takich piosenek jak "Wyszłam za mąż, zaraz wracam" Ewy Bem czy "To Przejdzie Mi" Andrzeja Dąbrowskiego.

Pani Maria, jako uzasadnienie dlaczego nie czuje się artystką, przytoczyła wypowiedź Piotra Kupichy, który kiedyś w wywiadzie przyznał, że jak pisze piosenkę to wyrywa cząstkę siebie, ona jak pisała to nie czuła, by wyrywała coś z siebie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Wspaniała kobieta, pamiętam jakiś wywiad z nią był i powiedziała, żeby się spieszyć bo ona jest stara i nie wiadomo co się zaraz stanie (słowo w słowo nie pamiętam). To jest sposób pani Marii na delikatne zwrócenie uwagi, że wszystko trwa za długo. Któż inny by tak powiedział :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jej spojrzenie na "komizm" życia wcale się nie starzeje i wciąż jest świeże i ostre.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Uwielbiam Marię Czubaszek, mam nadzieję, że zawita kiedyś do Ostrowca.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobrych materiałów i humoru nigdy za wiele:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

I jak tu nie lubić pani Marii Czubaszek:))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.