Facebook Google+ Twitter

Maria Czubaszek: Przeszłam dwie aborcje i nie jest mi z tym źle

Maria Czubaszek zalicza się do grona osób, o których mówi się u nas, jako o postaciach kontrowersyjnych. W wywiadzie dla Radio Tok FM, pisarka tłumaczy dlaczego nie zdecydowała się na potomstwo.

Maria Czubaszek słynie z dobrego humoru i... ciętej riposty / Fot. Silar/Creative Commons 3.0Czy jest to możliwe, aby dzieci nie wzruszały kobiety? Oczywiście, Maria Czubaszek jest tutaj znakomitym przykładem. Znana felietonistka przyznaje, że od najmłodszych lat nie lubiła dzieci i tak jej zostało do dzisiaj. Kiedy wzięła udział w programie Ewy Drzyzgi, w którym publicznie zaprezentowała swoje stanowisko, jej matka powiedziała: "Jak mogłaś mi to zrobić?" - zwierzyła się artystka w Radiu Tok FM

Czubaszek jest przeciwniczką wszelkich uogólnień oraz tematów tabu. Mówi, że kobiety często rodzą pod wpływem presji otoczenia: matek, babć, dziadków. Według niej jest to największe nieszczęście, ponieważ często w parze z tym nie idzie odpowiedzialność rodziców.

Pisarka mówi głośno o swoim poglądzie na macierzyństwo, ponieważ uważa , ze jest u nas wiele hipokryzji w tej sprawie: "Jest wiele kobiet, które myślą tak jak ja, ale się boją do tego przyznać". Po czym dodaje: "Wiem, że nie pasuje do stereotypu matki-polki, ale chyba wolę być "zimną suką".

Dziennikarka znana np. ze współpracy ze "Szkłem Kontaktowym", przeszła w życiu dwie aborcje, i jako kobieta nie czuje się z tym źle. Według niej była to racjonalna decyzja. Sama mówi, że zbytnio tego nie przeżywała.

Zapytana dlaczego ma taki stosunek do dzieci, odpowiedziała: "A wiadomo co z tego wyrośnie. Hitler też był kiedyś dzieckiem; dzieciństwo jest tylko okresem przejściowym, a mnie interesują tylko ludzie dojrzali" - wytłumaczyła.

Często kobiety, które nie zdecydowały się na dzieci w swoim życiu, na starość żałują swojej decyzji. Problem ten nie dotyczy Czubaszek. Pytana jak to jest żyć z tą świadomością, krótko odpowiada: "cudownie".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (32):

Sortuj komentarze:

mara
 • mara
 • 09.02.2012 21:20

Sposobem na nie usuwanie nienarodzonych dzieci jest nierozkładanie nóg.

Komentarz został ukrytyrozwiń
HAGA
 • HAGA
 • 08.02.2012 17:40

tylko na tyle cię stać? na jakiej podstawie tak sądzisz ? tylko rzeczowe argumenty proszę...prymitywne jest ocenianie kogoś na podstawie jednej wypowiedzi ...
wracając do tematu- widzę, że nie jestem sama, a panią Marię poparło kilku redaktorów którzy nawet pokazali twarz...

Komentarz został ukrytyrozwiń
VVV
 • VVV
 • 08.02.2012 10:22

Haga -prymitywnyna istota z ciebie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
HAGA
 • HAGA
 • 07.02.2012 18:27

Brawo!!! Pani Mario brawo za odwagę! jestem pełna podziwu! Ludzie o co wam chodzi? Pani Maria nikogo nie obraziła! zdradziła incydent ze swojego życia , wyraziła swoją opinię, w końcu żyjemy w demokratycznym kraju czyż nie?kobiety które usunęły ciąże milczą , ale nie ze wstydu, nie dlatego, że są pogrążone w traumie, ale dlatego że zostałyby zepchnięte na margines, zaszczute. Pani Kempa pokazała wczoraj swoją zaściankowość i hipokryzję. nikt jej nie zabrania rozmnażać się, ale obrażać kogoś już na wstępie? jakie to prostackie... a Piecha? jak dokonał tysiące aborcji, wybudował wille, kupił auta, odłożył na konta to się opamiętał? żałosny koleś!

Komentarz został ukrytyrozwiń
maria
 • maria
 • 05.02.2012 15:50

lepiej się zabezpieczyć,żeby póżniej nie usuwać,ale jeśli już się zdażylo to zrobić według swojego sumienia i oczekiwań niż póżniej uczynić sobie i dziecku z życia piekło na ziemi.Kto chce mieć dzieci niech je ma (ja mam dwie córki,których bardzo pragnęłam),ale jeśli ktoś się nie widzi w roli mamy i nie chce przechodzić przez okres ciąży,nie potępiajmy; to jest życie tej osoby.

Komentarz został ukrytyrozwiń
aborcja NIE eutanazja TAK
 • aborcja NIE eutanazja TAK
 • 05.02.2012 14:34

Słyszałem że w Holandii ma zostać utworzone specjalne " pogotowie" do eutanazji chorujących między innymi na demencję starczą - jak już zacznie działać trzeba zadzwonić i uśpić humanitarnie babsztyla czubaszowatego !

Komentarz został ukrytyrozwiń
Wiola Paj
 • Wiola Paj
 • 05.02.2012 00:57

najlepszym środkiem antykoncepcyjnym jest rozum....zabrakło mi rozumu u Czubaszek......chwalenie się aborcją jest nie ok......

Komentarz został ukrytyrozwiń
Maria
 • Maria
 • 04.02.2012 16:55

zawsze mi się wydawało że inteligentna kobieta zabezpiecza się przed niechcianą ciążą.

Komentarz został ukrytyrozwiń
gimnazjum 4
 • gimnazjum 4
 • 04.02.2012 15:43

@ Jacek napisał : Piecha wykonał tysiące aborcji - i jak to jest ? Potępienie dla 2 aborcji [ podziwiam za publiczne wyznanie] a zupełne rozgrzeszenie dla PIECHY , który powinien być wyrzucony z tak konserwatywnej partii.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Taliesin
 • Taliesin
 • 04.02.2012 14:09

Widocznie ma grubą skórę skoro ją to nie ruszyło.A może to do niej zwyczajnie nie dotarło?Niektórzy mogą zabijać bez żadnej refleksji.Czy są asertywni?Może.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.