Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

105964 miejsce

Maria Czubaszek: Przeszłam dwie aborcje i nie jest mi z tym źle

Maria Czubaszek zalicza się do grona osób, o których mówi się u nas, jako o postaciach kontrowersyjnych. W wywiadzie dla Radio Tok FM, pisarka tłumaczy dlaczego nie zdecydowała się na potomstwo.

Maria Czubaszek słynie z dobrego humoru i... ciętej riposty / Fot. Silar/Creative Commons 3.0Czy jest to możliwe, aby dzieci nie wzruszały kobiety? Oczywiście, Maria Czubaszek jest tutaj znakomitym przykładem. Znana felietonistka przyznaje, że od najmłodszych lat nie lubiła dzieci i tak jej zostało do dzisiaj. Kiedy wzięła udział w programie Ewy Drzyzgi, w którym publicznie zaprezentowała swoje stanowisko, jej matka powiedziała: "Jak mogłaś mi to zrobić?" - zwierzyła się artystka w Radiu Tok FM

Czubaszek jest przeciwniczką wszelkich uogólnień oraz tematów tabu. Mówi, że kobiety często rodzą pod wpływem presji otoczenia: matek, babć, dziadków. Według niej jest to największe nieszczęście, ponieważ często w parze z tym nie idzie odpowiedzialność rodziców.

Pisarka mówi głośno o swoim poglądzie na macierzyństwo, ponieważ uważa , ze jest u nas wiele hipokryzji w tej sprawie: "Jest wiele kobiet, które myślą tak jak ja, ale się boją do tego przyznać". Po czym dodaje: "Wiem, że nie pasuje do stereotypu matki-polki, ale chyba wolę być "zimną suką".

Dziennikarka znana np. ze współpracy ze "Szkłem Kontaktowym", przeszła w życiu dwie aborcje, i jako kobieta nie czuje się z tym źle. Według niej była to racjonalna decyzja. Sama mówi, że zbytnio tego nie przeżywała.

Zapytana dlaczego ma taki stosunek do dzieci, odpowiedziała: "A wiadomo co z tego wyrośnie. Hitler też był kiedyś dzieckiem; dzieciństwo jest tylko okresem przejściowym, a mnie interesują tylko ludzie dojrzali" - wytłumaczyła.

Często kobiety, które nie zdecydowały się na dzieci w swoim życiu, na starość żałują swojej decyzji. Problem ten nie dotyczy Czubaszek. Pytana jak to jest żyć z tą świadomością, krótko odpowiada: "cudownie".

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (32):

Sortuj komentarze:

mara
  • mara
  • 09.02.2012 21:20

Sposobem na nie usuwanie nienarodzonych dzieci jest nierozkładanie nóg.

Komentarz został ukrytyrozwiń
HAGA
  • HAGA
  • 08.02.2012 17:40

tylko na tyle cię stać? na jakiej podstawie tak sądzisz ? tylko rzeczowe argumenty proszę...prymitywne jest ocenianie kogoś na podstawie jednej wypowiedzi ...
wracając do tematu- widzę, że nie jestem sama, a panią Marię poparło kilku redaktorów którzy nawet pokazali twarz...

Komentarz został ukrytyrozwiń
VVV
  • VVV
  • 08.02.2012 10:22

Haga -prymitywnyna istota z ciebie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
HAGA
  • HAGA
  • 07.02.2012 18:27

Brawo!!! Pani Mario brawo za odwagę! jestem pełna podziwu! Ludzie o co wam chodzi? Pani Maria nikogo nie obraziła! zdradziła incydent ze swojego życia , wyraziła swoją opinię, w końcu żyjemy w demokratycznym kraju czyż nie?kobiety które usunęły ciąże milczą , ale nie ze wstydu, nie dlatego, że są pogrążone w traumie, ale dlatego że zostałyby zepchnięte na margines, zaszczute. Pani Kempa pokazała wczoraj swoją zaściankowość i hipokryzję. nikt jej nie zabrania rozmnażać się, ale obrażać kogoś już na wstępie? jakie to prostackie... a Piecha? jak dokonał tysiące aborcji, wybudował wille, kupił auta, odłożył na konta to się opamiętał? żałosny koleś!

Komentarz został ukrytyrozwiń
maria
  • maria
  • 05.02.2012 15:50

lepiej się zabezpieczyć,żeby póżniej nie usuwać,ale jeśli już się zdażylo to zrobić według swojego sumienia i oczekiwań niż póżniej uczynić sobie i dziecku z życia piekło na ziemi.Kto chce mieć dzieci niech je ma (ja mam dwie córki,których bardzo pragnęłam),ale jeśli ktoś się nie widzi w roli mamy i nie chce przechodzić przez okres ciąży,nie potępiajmy; to jest życie tej osoby.

Komentarz został ukrytyrozwiń
aborcja NIE eutanazja TAK
  • aborcja NIE eutanazja TAK
  • 05.02.2012 14:34

Słyszałem że w Holandii ma zostać utworzone specjalne " pogotowie" do eutanazji chorujących między innymi na demencję starczą - jak już zacznie działać trzeba zadzwonić i uśpić humanitarnie babsztyla czubaszowatego !

Komentarz został ukrytyrozwiń
Wiola Paj
  • Wiola Paj
  • 05.02.2012 00:57

najlepszym środkiem antykoncepcyjnym jest rozum....zabrakło mi rozumu u Czubaszek......chwalenie się aborcją jest nie ok......

Komentarz został ukrytyrozwiń
Maria
  • Maria
  • 04.02.2012 16:55

zawsze mi się wydawało że inteligentna kobieta zabezpiecza się przed niechcianą ciążą.

Komentarz został ukrytyrozwiń
gimnazjum 4
  • gimnazjum 4
  • 04.02.2012 15:43

@ Jacek napisał : Piecha wykonał tysiące aborcji - i jak to jest ? Potępienie dla 2 aborcji [ podziwiam za publiczne wyznanie] a zupełne rozgrzeszenie dla PIECHY , który powinien być wyrzucony z tak konserwatywnej partii.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Taliesin
  • Taliesin
  • 04.02.2012 14:09

Widocznie ma grubą skórę skoro ją to nie ruszyło.A może to do niej zwyczajnie nie dotarło?Niektórzy mogą zabijać bez żadnej refleksji.Czy są asertywni?Może.