Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

17418 miejsce

Maria K.: „Minister Błaszczak coś zrobi z tym”

"Mogę dostać grzywnę, ale zobaczymy - wyjawiła reporterowi TVN. - Mam nadzieję, że minister coś zrobi z tym". Minister Spraw Wewnętrznych okaże się dobrym wujkiem z Warszawy?

 / Fot. J.Kirzyński/Fakty TVNNa swoim koncie ma spore doświadczenie w kontrmanifestacjach oraz miesiąc ograniczenia wolności i 20 godzin  / Fot. J.Kirzyński/Fakty TVNprac społecznych. Sąd dobrodusznie odstąpił od wymierzenia kary.

W sobotę, w dniu marszu równości, pojawiła się w towarzystwie matki i ojca…

Na przystanku tramwajowym Brama Oliwska w Gdańsku skryli się uczestnicy jednej z kontrmanifestacji. Policjant, przez megafon, wezwał do rozejścia się, ale jego apel, jak i następne pozostały bez echa.

Policja przystąpiła do rozproszenia nielegalnego zbiegowiska. W pewnym momencie funkcjonariusze zatrzymali młodą kobietę.

 / Fot. J.Kirzyński/portal gdańsk.plLeżąca na ziemi dziewczyna z uśmiechem na twarzy informuje: „Mnie zatrzymali, mama walczy dalej”. Dwaj  / Fot. J. Kirzyński/Fakty TVNmłodzi policjanci, pilnujący jej, sprawiali wrażenie bezradnych.

Nie spodziewali się zapewne, że gdy opadnie pył i demonstranci wrócą do codziennych zajęć oni znajdą się w centrum zainteresowania ministra, komendy głównej, swoich przełożonych. Specjalni wysłannicy z Warszawy klatka po klatce śledzić będą i analizować ich zachowanie. Ruch ręką prawą, lewą…

- Jeśli chodzi o osobę, która popełnia jakieś przestępstwo policjanci nie rozróżniają ani płci, ani światopoglądu. Po prostu reagujemy na daną sytuację łamania prawa - powie później jeden z gdańskich oficerów Policji.

 / Fot. Jerzy Kirzyński- Powalenie na ziemię, skrępowanie, przyciskanie do ziemi tej pani jest nieakceptowalne - ocenił na gorąco minister Mariusz Błaszczak.

-Trzech postawnych mężczyzn przykuło do ziemi drobną kobietę - zauważył poseł Janusz Śniadek.

Okazało się, że zatrzymana jest córką gdańskiej radnej Prawa i Sprawiedliwości.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Bardzo stronnniczy material.
Wysylanie wielkich sil policji na grupke ludzi na przystaku to absurd I marnowanie pieniedzy podatnikow. Aresztowanie dziewczyny za to ze.... No wlasnie za co? Agreswna nie byla, oporu nie stawiala a mimo to zostala aresztowana.
Wzywanie do rozejscia sie I uznanie ze stanie na przystanku to nielegalne zgromadzenie to gleboka komuna.
W normalnych krajach kontramisfestantow po prostu oddziela sie od mainestacji glownej I tyle a nie nasyla sie na nich uzbrojonych osilkow.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jednak żyję w nienormalnym kraju...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.