Facebook Google+ Twitter

Maria Kaczyńska na audiencji u królowej Szwecji

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-03 21:01

Królowa Szwecji Sylwia przyjęła na audiencji Marię Kaczyńską. Wraz z polską pierwszą damą została też przyjęta Kateryna Juszczenko, żona prezydenta Ukrainy.

Tematem rozmów królowej Sylwii z Marią Kaczyńską była między innymi działalność fundacji "World Childhood". Organizacja ta, znana jest w naszym kraju ze wspierania fundacji "Dzieci Niczyje", w której pracę angażuje się również Maria Kaczyńska.

Królowa Sylwia i panie Kaczyńska oraz Juszczenko odwiedziły razem siedzibę szwedzkiej fundacji, gdzie przedstawiono im zakres jej działalności. Podczas audiencji Maria Kaczyńska przekazała w imieniu prezydenta Rzeczpospolitej ponowne zaproszenie do odwiedzenia Polski przez szwedzką parę królewską.

Obie panie prezydentowe przybyły do Szwecji zaproszone przez organizatorów 7.Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych "Człowiek w świecie". Jego inicjator Leszek Kantor przekazał pani prezydentowej skrzypce, które były własnością, zmarłego w Sztokholmie, polskiego muzyka Olo Spiro.

Instrument ten towarzyszył mu na zesłaniu na Syberię, następnie w czasie wieloletniej powojennej pracy w Polsce oraz na emigracji w Szwecji, gdzie grał na nim w Operze Królewskiej. Skrzypce te mają trafić jako eksponat do powstającego w Warszawie Muzeum Historii Żydów Polskich.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.