Facebook Google+ Twitter

Maria Kaczyńska w gronie "tulipanowych osobistości"

24 kwietnia w Dniu Królowej, wielkiego święta narodowego Holandii, prezydentowa Maria Kaczyńska zostanie uhonorowana pięknym tulipanem przez holenderskich hodowców tych kwiatów. Imieniem Marii Kaczyńskiej została właśnie nazwana nowa odmiana tulipana w kolorze kremowym.

Tulipan. Fot. Krystyna Wierzbicka / Fot. Fot. Krystyna WierzbickaW rezydencji ambasadora holenderskiego w Warszawie odbędzie się uroczyste wręczenie pani prezydentowej jednego z okazów tej nowej odmiany tulipana. Trzeba dodać, że jest to pierwsze takie wyróżnienia dla osobistości z Polski.

Pani prezydentowa dołączy w ten sposób do grona "tulipanowych osobistości". Swoje tulipany mają już: Laura Bush, Bernadette Chirac i Hillary Clinton. Są też tulipany noszące imię pierwszego kosmonauty Jurija Gagarina, czy nazwiska kompozytorów - Verdi i Vivaldi oraz tulipany "piosenkarze"- Diana Ross, Elvis Presley i tulipany "piłkarze" - Ajax i Ronaldo.

Pozostaje pogratulować pani prezydentowej takiego pięknego wyróżnienia i z niecierpliwością czekać na pierwsze cebulki tej nowej odmiany, które mają pojawić się wkrótce w handlu.

Cena za cebulkę to, jak czytamy, około 1 - 1,5 euro. Na pewno warto ją mieć w ogródku, bo nowa kremowa odmiana tulipana "Maria Kaczyńska" może kwitnąć nawet przez kilka tygodni. Jest też odporna na choroby i zmienne warunki klimatyczne - jak zachwala znakomity holenderski hodowca Jan Ligthart, który przez 18 lat pracował nad tą właśnie odmianą. Wkrótce cebulki tego tulipana trafią na polski rynek, ciekawe jak szybko przyjmą się w polskich ogródkach?

Więcej:
http://www.tvn24.pl/-1,1545788,wiadomosc.html
http://www.dziennik.pl/wydarzenia/article153384/Maria_Kaczynska_zostala_tulipanem.htm
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,5113209.html

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

co jest z tymi linkami?
http://www.tvn24.pl/26086,1545788,wiadomosc.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://www.infomuzyka.pl/Muzyka/10,83872,5155646.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Katie Melua też ma swojego tulipana :) mmhttp://www.infomuzyka.pl/Muzyka/10,83872,5155646,Katie_Melua_tez_ma_swojego_t lipana.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

dobre, dobre :-)))) Czekam z niecierpliwością na cebulki !!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.