Facebook Google+ Twitter

Maria Magdziarz zastąpiła Marka Legutkę

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-19 13:36

Maria Magdziarz zastąpiła Marka Legutkę na stanowisku dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej - poinformowała minister edukacji Katarzyna Hall. Marek Legutko złożył dymisję po rozmowie z minister edukacji.

Głównym zadaniem Magdaleny Magdziarz będzie dokończenie tegorocznych egzaminów maturalnych. Minister Katarzyna Hall podkreśliła, że wszystkie wątpliwości dotyczące nieprecyzyjnych sformułowań w pytaniach maturalnych będą rozstrzygane na korzyść egzaminowanych. Minister zapowiedziała, że po zakończeniu matur zostanie ogłoszony konkurs na nowego dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Katarzyna Hall, komentując rezygnację Marka Legutki, powiedziała, że podziela niektóre wątpliwości związane z przygotowniami do egzaminów gimnazjalnych przez CKE. Minister przyznała, że stanowisko dyrektora CKE przerosło Marka Legutkę. Winą za złe przygotowanie matur obarczyła swojego poprzednika Romana Giertycha.
Odnosząc się do zapowiadanego na 27 maja strajku nauczycieli, minister Hall wyraziła nadzieję, że nie wpłynie on na przebieg egzaminów maturalnych. Komentując postulaty nauczycieli, Katarzyna Hall powiedziała, że najwyższe podwyżki powinni otrzymać nauczyciele o najkrótszym stażu pracy.

IAR/zp/jp

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.