Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

29622 miejsce

„Maria Stuart”. Teatr im. W. Horzycy z Torunia wystąpi w Warszawie

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-11-26 18:40

"Maria Stuart", to sztuka Fryderyka Schillera napisana w 1800 r. Wydaje się jednak niezwykle aktualnym dramatem politycznym. Grzegorz Wiśniewski w autorskim opracowaniu tekstu skupił się na tragedii człowieka uwikłanego we władzę, ukazując jednostkę pełną intensywnych emocji.

 / Fot. mat.prasowe Teatr StudioMaria, oskarżona o spisek na życie Elżbiety, oczekuje wyroku sądu. Obserwujemy zmagania dwóch królowych. Maria, królowa Szkocji jest przekonana, że spotkanie z Elżbietą, królową Anglii, pozwoli im dojść do porozumienia. Elżbieta nie chce uchodzić za królobójczynię i szuka rozwiązania, aby nie na nią spadła odpowiedzialność za wydanie wyroku śmierci. Każda z władczyń ma swoich popleczników, ludzi "zaufanych”, którzy w politycznym labiryncie zrobią wszystko, by utrzymać swoje względy – nawet za cenę czyjegoś życia. Gra polityczna jest bezlitosna.

Toruńska "Maria Stuart” ukazuje dramatyczne starcie racji moralnych i wielkich namiętności, przede wszystkim żądzy władzy, której ulegają nie tylko królowe.

Spektakl uhonorowany nagrodami – główna nagroda aktorska dla Marii Kierzkowskiej za rolę Marii Stuart i nagroda reżyserska dla Grzegorza Wiśniewskiego na IV Ogólnopolskim Konkursie na Teatralną Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Europejskiej (2009).  / Fot. mat.prasowe Teatr Studio

Opracowanie tekstu, reżyseria, scenografia Grzegorz Wiśniewski

Występują: Maria Kierzkowska, Jolanta Teska, Jarosław Felczykowski, Paweł Kowalski, Sławomir Maciejewski, Marek Milczarczyk, Tomasz Mycan, Michał Marek Ubysz, Grzegorz Woś

Teatr Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza
Pałac Kultury i Nauki
www: http://www.teatrstudio.pl/index.html

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.