Facebook Google+ Twitter

Maria Szarapowa nie przeszła testów antydopingowych. "Popełniłam ogromny błąd. Zawiodłam fanów" (wideo)

Maria Szarapowa przyznała, że nie przeszła testu antydopingowego przed Australian Open. - Popełniłam ogromny błąd. Zawiodłam fanów i całą dyscyplinę - powiedziała tenisistka.

 / Fot. AP Photo/Vincent Thian- Chciałam poinformować, że kilka dni temu otrzymałam list od Międzynarodowej Federacji Tenisowej, że nie przeszłam testu antydopingowego na Australian Open. Biorę za to pełną odpowiedzialność - powiedziała Maria Szarapowa na specjalnej konferencji prasowej w Los Angeles.

- Przez ostatnich 10 lat przyjmowałem lek o nazwie Mildronate, przepisany przez mojego lekarza rodzinnego. Kilka dni temu po otrzymaniu listu od Międzynarodowej Federacji Tenisowej zorientowałam się, że ten specyfik ma także inną nazwę - Meldonium, o czym nie wiedziałam - tłumaczyła się tenisistka. Jak dodała, bierze ten lek od 10 lat. - 1 stycznia zmieniły się przepisy i Meldonium trafiło na listę substancji zakazanych. Nie wiedziałam o tym - zapewniła Szarapowa.

- Popełniłam ogromny błąd. Zawiodłam fanów i całą dyscyplinę. Gram odkąd miałam cztery lata i bardzo to kocham. Teraz poniosę konsekwencje. Nie chcę kończyć kariery w ten sposób i mam nadzieję, że dostanę szansę, by powrócić na kort - zakończyła swoje emocjonalne wystąpienie Szarapowa.

RUPTLY/x-news

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.