Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16504 miejsce

Marian Kępiński w Galerii 4JOY - zapowiedź wystawy

Zapraszam na wystawę prac artysty szczególnego, bo uprawiającego tradycyjne gatunki malarstwa jak portret, martwa natura i pejzaż, ale w zdecydowanie nietradycyjny sposób.

Obraz Mariana Kępińskiego / Fot. M. KępińskiMarian Kępiński jest profesorem pracowni malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. W. Strzemińskiego w Łodzi oraz Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Urodził się w roku 1942, studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi w latach 1964-1970 w pracowni prof. Mariana Jaeschke.

Marian Kępiński z wielu form, jakie uprawia w malarstwie, wyróżnia pejzaż jako gatunek, w którym najchętniej wyraża siebie, swój sposób postrzegania otaczającej go Obraz Mariana Kępińskiego / Fot. M.Kępińskiprzestrzeni, natury i wizji sztuki. Malarstwo Kępińskiego pozornie, przez swoje uporządkowanie, ład i harmonię sprawia wrażenie zbyt mocnej regularności natury. Pozornej, bo gdzie jak nie w naturze odnajdujemy ten antyczny wręcz porządek, harmonię i geometrię, którą przenosi na płótno Kępiński. Pomyliłby się ten, który malarstwo Kępińskiego nazwałby bezdusznym, bo obrazom towarzyszy nastrój nostalgii, czasem nawet liryzmu przywodzącego na myśli konkretne elementy krajobrazu, czy konkretnych miejsc i symboli, które utrwala na swoich płótnach w Obraz Mariana Kępińskiego / Fot. M.Kępinskibrawurowo precyzyjny sposób.

Zapraszam na wystawę w dniach: 16 kwietnia - 7 maja 2010 do Galerii 4 JOY
Łódź, ul. Sienkiewicza 67 (wejście od Nawrot 16)


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Stefania Mikoluk
  • Stefania Mikoluk
  • 31.07.2011 16:58

Obrazy są poruszające.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Stefania Mikoluk
  • Stefania Mikoluk
  • 31.07.2011 16:56

Ciekawe czy artysta jest moim krewnym. Jestem wnuczką władysława i Stefanii / z domu Paruchała/ Kępińskich z Kępiny w powiecie Turek.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.