Facebook Google+ Twitter

Marianie podtrzymali decyzję w sprawie ks. Adama Bonieckiego

Ksiądz Adam Boniecki nadal nie może wypowiadać się publicznie w innych mediach niż "Tygodnik Powszechny". Zgromadzenie Księży Marianów podtrzymało ograniczenie, jakie nałożono, na byłego naczelnego tygodnika.

 / Fot. Mariusz Kubik, http://www.mariuszkubik.pl/domena publicznaRada Prowincji, która zebrała się w Licheniu podtrzymała wcześniejszą decyzję prowincjała marianów. Ksiądz Adam Boniecki może wypowiadać się jedynie na łamach "Tygodnika Powszechnego". Ma zakaz wystąpień w innych mediach - informuje serwis rp.pl.

"Kierując się dobrem Kościoła, Zgromadzenia i wszystkich współbraci, przełożeni decydują o charakterze pracy każdego z zakonników, kierunkach apostolatu, kontaktach z osobami spoza Zgromadzenia itd. Zgodnie z tymi zasadami, jasno określonymi w Kodeksie Prawa Kanonicznego i naszych mariańskich Konstytucjach, jako ordynariusz ks. Adama Bonieckiego MIC, podjąłem decyzję o ograniczeniu jego medialnej działalności do "Tygodnika Powszechnego" i tę decyzję podtrzymuję" - napisał w liście do obrońców ks. Bonieckiego, ks. Piotr Naumiuk, prowincjał zgromadzenia.

Marianie uciszyli ks. Adama Bonieckiego


Sam ksiądz Adam Boniecki powiedział na spotkaniu z czytelnikami w Pile, że nie odebrano mu wolności słowa. "Gdyby przełożeni powiedzieli, że mogę mówić w telewizji, ale pod warunkiem, że będę nawoływał do walki o krzyż w Sejmie, że potępię i powiem, że Nergal jest satanistą, to bym stracił wolność słowa. Tego bym nie mógł przyjąć" - stwierdził.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

Takie są działania średniowiecznej cenzury kościoła katolickiego mimo , że mamy XXI wiek.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marta Dutkiewicz
  • Marta Dutkiewicz
  • 20.11.2011 16:24

@P.Gerard Stenc - Bardzo proszę mi to wytłumaczyć, kto odgrywa rolę taniej panienki w sutannie i kto ma myśleć? Nie rozumiem zupełnie Pana komentarza. Mam nadzieję,że to nie dotyczy księdza Bonieckiego?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gerard Stenc
  • Gerard Stenc
  • 20.11.2011 01:04

Pora myśleć! A nie odgrywać rol taniej panienki w sutannie!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marta Dutkiewicz
  • Marta Dutkiewicz
  • 19.11.2011 21:46

Niegdyś Sanhedryn,najwyższa władza,do którego należeli także wysocy stanowiskiem kapłani,skazali na śmierć Chrystusa,tylko dlatego,że głosił prawdę i przez to był im niewygodny. A tłumy ludzi ciągnęły za nim,gdyż chciano słuchać tego co mówił a także był uzdrowicielem. Skazali także na różne kary Apostołów i wielu innych. Chrystus wiedział już wcześniej,że Go uśmiercą. Miał przestać istnieć,pewnym osobom zagrażał. Ukrzyżowali,zabili okrutnie. Ale jego prawda,spisana przez Apostołów,żyje i zawsze będzie żyć razem z ludźmi. Można komuś zabronić mówić i można kogoś zabić,tak jak ks. Popiełuszko ale nie można zabić czyjejś duszy takimi sposobami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Marek B
Nie musisz im tego podpowiadać. Tę zasadę stosuje się od dawna w tych kręgach (nie mówi się o pedofilach, nieślubnych dzieciach księży i szeregu innych niewygodnych sprawach).

A czy ta zasada ma obowiązywać w innych środowiskach?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przecież tylko errare humanum est...
Natomiast w tej ponadnarodowej korporacji nie ma miejsca na jakieś tam pomyłki.
Do błędu maja się przyznawać...?

Komentarz został ukrytyrozwiń
gorol
  • gorol
  • 19.11.2011 19:05

zamkneli mu usta.ale to przeciez porzadny czlowiek.nakazy zakazy sterowanie ludzmi to kosciol umie doskonale

Komentarz został ukrytyrozwiń

Takie "ograniczenie" jest już samo w sobie bardzo wymowne. Wskutek tego poglądy ks. Adama Bonieckiego dotrą do większej grupy ludzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Najbardziej rozbawił mnie ten kawałek: "Kierując się dobrem Kościoła, Zgromadzenia i wszystkich współbraci"... :D

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marek B
  • Marek B
  • 19.11.2011 10:18

Marianie słusznie postąpili ,nie kala się własnego gniazda!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.