Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11351 miejsce

Marianie uciszyli księdza Adama Bonieckiego. Ma zakaz wypowiedzi w mediach

Ks. Adam Boniecki otrzymał zakaz wypowiedzi publicznych w mediach - poinformował Szymon Hołownia.

 / Fot. Mariusz Kubik, http://www.mariuszkubik.pl/domena publiczna"Do religii.tv dotarła dziś informacja, że ksiądz Adam Boniecki decyzją władz zgromadzenia Księży Marianów ma zakaz wypowiadania się w mediach i publicznych wystąpień, do czasu gdy zbierze się rada prowincji i zdecyduje o jego dalszym losie. Nie wystąpi więc, z tego wniosek, choćby w najbliższy piątek w "Rozmównicy"." - czytamy na stronie telewizji Religia.TV.

Ksiądz Adam Boniecki naraził się władzom zakonnym m.in. ostatnią wypowiedzią dotyczącą krzyża w Sejmie. "Czy w polskim Sejmie powinien wisieć krzyż, czy nie? Uważam, że obie odpowiedzi są poprawne" - powiedział w "Kropce na i" Moniki Olejnik. Wcześniej kontrowersje wzbudziła jego opinia na temat Adama "Nergala" Darskiego w "The Voice of Poland". "Jeśli mówimy, że chcemy rozmawiać z niewierzącymi, jeśli uczymy o miłości nieprzyjaciół, to chyba w konsekwencji musimy z szacunkiem traktować prawdziwych niewierzących i prawdziwych nieprzyjaciół – dopuszczając ich do głosu" - stwierdził ks. Boniecki.

Decyzja Zgromadzenia Księży Marianów oburzyła Szymona Hołownię. Wyraża on zdumienie, że przełożeni ks. Bonieckiego "mogą być aż tak ślepi na to, co dzieje się tuż za granicą ich podwórka". Dyrektor programowy Religia.tv stwierdził też, że marianie robią krzywdę polskiemu Kościołowi, zamykając usta byłemu naczelnemu "Tygodnika Powszechnego"

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (78):

Sortuj komentarze:

007
 • 007
 • 11.11.2011 19:51

Ten zakaz jest wynikiem połączenia braku inteligencji pewnych hierarchów kościoła z ich straszliwą zazdrością o pozycję medialną ks.Bonieckiego i jego autorytet w naszym społeczeństwie.Świadczy to o ich małości.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Polak
 • Polak
 • 06.11.2011 16:50

A komu podlega Zgromadzenie Księży Marianów? W hierarchii Kościoła musi komuś podlegać. Z pewnością ktoś inny im kazał taki zakaz do księdza Bonieckiego wystosować. Oni na pewno muszą słuchać rozkazu jakiegoś hierarchy kościelnego,zazdrosnego o pozycję w mediach ks.Bonieckiego. Zazdrosć nie omija nawet ludzi w świecie kleru. Wiadomo,że i Ojca Sw. Jana Pawła II,wielkie masy ludzi kochały ale i byli tacy,którzy go nienawidzili. Miał być zabity. Duchowe zabijanie księdza Bonieckiego przez pewne osoby w Kościele w Polsce się wlaśnie zaczęło ze szkodą dla ludzi,którzy go zawsze chcieli słuchać i czytać i nadal chcą.

Komentarz został ukrytyrozwiń
H.Janusz
 • H.Janusz
 • 05.11.2011 14:27

Ramark nie szanuje ludzi, którzy czują inaczej niż on,inaczej odbierają świat a także mają na jakąś sprawę inne poglądy. Nie szanuje też wypowiedzi ludzi młodych. Uważa się ( i to samo Koźmiński ) za osobę,która ''wszystkie rozumy zjadła''. Tak wyglądają nietolerancyjni fanatycy . Potrafi być też w rozmowie bardzo napastliwy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
LEWAK
 • LEWAK
 • 05.11.2011 13:55

Robert Ramark pisze "lewactwo"podnosi głowę .Tak jesteśmy lewakami wszyscy uczciwi ludzie ;ateiści i chrzścijanie .Dobro ludzi uczciwych dla nas jest najważniejsze .A ty Ramark stul swój nieposkromiony jezyk i zacznij mysleć głową (może masz niczym makowka )a nie doopa .Hej !!!!!!orły , sokoły !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niedługo może się okazać, że się będzie smażył w ogniu piekielnym. A niektórzy już ten ogień rozpalają. A publika tańczy wkoło z kiełbaskami na patykach.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Polak
 • Polak
 • 05.11.2011 13:09

''Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi '' Jan Paweł II

Komentarz został ukrytyrozwiń
BONIECKI
 • BONIECKI
 • 05.11.2011 13:06

Nie wolno mi już nic powiedzieć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Powszechna lustracja? Pan/Pani żartuje. Czemu krakowska kuria kneblowała w swoim czasie księdza Isakowicza-Zaleskiego, który za bardzo interesował się parszywymi owcami wśród duchowieństwa? Teraz ksiądz staje przed sądem, pozwany przez byłego esbeka, a "kontakty informacyjne" mają się dobrze i sprawują wysokie godności kościelne.
Nasuwają się słowa wieszcza:
"A przed ucztą potrzeba dom oczyścić ze śmieci;
Oczyścić dom, powtarzam, oczyścić dom, dzieci!"

Komentarz został ukrytyrozwiń
JW@
 • JW@
 • 04.11.2011 18:54

To nie przeszszłość!!!Tu się kłania Powszechna Lustracja - panie Gębka ,która by wyjąsniła wiele spraw związnych z Tygodnikiem Powszechnym i całym środowiskiem inwigilowanym i związanym z KOMUNĄ!

Komentarz został ukrytyrozwiń

@roman koźmiński, Robert Ramark

Mam nadzieję, że nie "wcinam" się w rozmowę Panów, gdyż jest ona publiczna.

Jesteśmy "popeerelu".
Wiemy jak żyło się w naszym kraju przed 1989 r.
Partie, ubecje, inwigilacje, obrona prawd i poczucia wolności, dbanie o zachowanie wszelkich "wartości", kolportaż prawdziwych informacji o Polsce i Świecie - to było udziałem świadomych Polaków.
Dzisiaj na szczęście jest inaczej.
Dlaczego teraźniejszość czytacie przeszłością?
A co gorsza - dlaczego zaprzeszłe animozje są używane jako wytrych w dzisiejszych problemach?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.