Facebook Google+ Twitter

Marie i Marysie łączcie się w Pile

Od dawna bardzo popularne jest hucznie obchodzone w całej Polsce Święto Pań o dźwięcznym imieniu Krystyna. Marie z Piły także zapragnęły tak uroczyście obchodzić swoje imieniny.

Prezydent Miasta Piły - Zbigniew Kosmatka oraz pomysłodawczyni imprezy - Maria Andrzejewska. / Fot. Anna FonsZ inicjatywy słuchaczki pilskiego oddziału Uniwersytetu III Wieku – Marii Andrzejewskiej – miały miejsce pierwsze grupowe spotkania pań o tym pięknym imieniu. Ostatnia impreza odbyła się pod patronatem prezydenta miasta Piły Zbigniewa Kosmatki oraz Wyższej Szkoły Biznesu w Pile.

Zespół AWANS ze Szkoły Policji w Pile. Post. Elwira Domańska oraz post. Tomasz Jedliński z kompanii I. / Fot. Anna FonsOtworzył ją znakomity koncert „śpiewających policjantów” z zespołu Awans (kapela Szkoły Policji w Pile). Należy zaznaczyć, że Awans, ze względu na „długi weekend” wystąpił w okrojonym składzie. W koncercie „Od Marysi do Marii” specjalnie dla wszystkich gości zagrali i zaśpiewali: posterunkowa Elwira Domańska i posterunkowy Tomasz Jedliński. Wykonali oni przeboje, które Marie lubią najbardziej. Z głośników popłynęły największe hity Ireny Jarockiej, Hanny Banaszak, Nataszy Zylskiej i Krzysztofa Krawczyka. Występ Awansu, spotkał się z ciepłym przyjęciem publiczności.


Smakołyki dla Marii i Ich Gości. / Fot. Anna FonsNa początku uroczystości w pilskim Domu Kultury, wręczono upominki dla najstarszej Marii i najmłodszej Marysi w mieście. Wszyscy przybyli mogli także spróbować lukrowanych serduszek i słodkich napojów. Na osoby o wyrafinowanym podniebieniu czekał chleb ze smalcem oraz ogórki.


Kilka słów o słynnych Mariach czyli prace z "Galerii pod chmurką". / Fot. Anna FonsW holu PDK, w „Galerii pod chmurką”, można było podziwiać plakaty prezentujące słynne Marie. Plakaty prezentowały działalność prowadzoną przez kobiety o tym imieniu na rozmaitych polach. Od nauki, przez literaturę i politykę do dzisiejszej muzyki.

Zespół Wokalny Jutrzenka z Konina. / Fot. Anna FonsBallada z Klubu Seniora Zacisze w Pile. / Fot. Anna FonsDla wszystkich Marii wystąpił także Zespół Wokalny Jutrzenka z Konina oraz Ballada z pilskiego Klubu Seniora Zacisze. Ze znakomitym tekstem z repertuaru Hanki Bielickiej, wystąpiła aktorka Młodzieżowego Teatru Dramatycznego – Łucja Szczelczyk. Twórca teatru – Krzysztof Szulejko,
zaprezentował monolog „Mścicielka”.

Tym niezwykłym dniem Marie i Marysie, udowodniły, że na przekór deszczowej pogodzie można
cieszyć się znakomita pogodą ducha, o której także śpiewał Awans w piosence pod tym właśnie tytułem. Następne spotkanie Marii już za rok!
Marie, Marysie i Ich Goście. / Fot. Anna Fons

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Podoba mi się ten tekst - "Na osoby o wyrafinowanym podniebieniu czekał chleb ze smalcem oraz ogórki." ;-)
Plusik.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.