Facebook Google+ Twitter

Marihuana - amerykańska rewolucja ekonomiczna

Przykłady stanów Kolorado i Waszyngtonu, gdzie zalegalizowano marihuanę, prezentują coś więcej niż rządowy eksperyment ekonomiczny. Amerykanie oczekują na całkowite zniesienie zakazu i większy udział w bajońskich zyskach z handlu konopiami.

Legalizacja marihuany w USA stała się faktem z początkiem tego roku. To swoisty dopust boży dla dwóch amerykańskich stanów. Po pół roku Kolorado i Waszyngton są coraz bardziej atrakcyjnym polem dla inwestorów i przedsiębiorców w nowo utworzonej przestrzeni biznesu. Analitycy i obserwatorzy uważają, że "zielona" branża będzie odnotowywać dalszy szybki wzrost zysków i może mieć miejsce sytuacja podobna do dot-com boom z lat 90-tych. Ówczesna eksplozja notowań wielu firm związana była z efektem bańki internetowej, gdzie błyskawiczny wzrost wartości zdobywali przedsiębiorcy śmiało sięgający po nowinki informatyczne i cybernetyczne, czyli komputery i internet. Mówiono wtedy nawet o złamaniu prawa Moore`a.

3D Cannabis Center. http://www.3dmmc.com/default.aspx licencja: CC3.0 / Fot. 3dmmc.comObrót konopiami wniósł nową jakość w danym sektorze gospodarczym USA. Przykłady dwóch stanów dobitnie prezentują olbrzymi sukces finansowy. Zróżnicowanie oferty i jej atrakcyjność są na miarę egzystencji największych marek usługowo-towarowych jakie prosperują na świecie. Przedstawiane przez niemiecki tygodnik "Spiegel" amerykańskie 3D Cannabis Center proponuje już nie tylko susz marihuany, ale olbrzymią ilość wymyślnych produktów z konopiami królującymi wśród ich składników. Miętówki, żelki-gumisie, cukierki kwaskowe, owocowe, czekoladowe, trufle i praliny. Nawet czekolady i kremy, odpowiednio większe i umiejętnie przyprawione marihuaną. "Wszystko zawiera od 80 mg do 40 mg THC" - wyjaśnia jeden ze sprzedawców 3D Cannabis Center. THC to skrót nazwy tetrahydrokannabinolu, który jest środkiem psychoaktywnym marihuany. Chętni zakupu konopi w swojej naturalnej postaci mogą poczuć się zakłopotani. Czy zdecydować się na "Silverback Gorilla" o intensywnym zapachu ziemi? A może "Death Star", który w opinii sprzedawcy jest jak "niebo"? To produkt, który jest efektem 10 lat uprawy.

Niezwyczajna spolegliwość amerykańskiego rządu w przypadku dwóch stanów to zapewne coś więcej, aniżeli eksperyment ekonomiczny. Stany Zjednoczone słynące z dość restrykcyjnej polityki zwalczania przestępczości narkotykowej zainicjowały niejaką rewolucję w życiu codziennym swoich obywateli. W mentalności Amerykanów wyraźniej zaznaczyła się polityka walki z przestępczością narkotykową. Odcięcie narkogangsterów od źródeł dobrobytu jaki zapewniał nielegalny handel marihuaną znacząco wpłynęło na zmniejszenie ich aktywności. Jaśniejszym aspektem konopnego przewrotu jest turystyka "za jointem", która cieszy się rosnącą popularnością. Póki co, jedynie Kolorado i Waszyngton przyjmują ciężar tej wybiórczo liberalnej polityki. Warto nadmienić, że marihuana dla celów leczniczych została zaakceptowana przez władze 20 stanów oraz stołeczny Dystrykt Kolumbii. Przyzwolenie dla ograniczonego zażywania "trawki" jest jednak jeszcze dość dalekie od legalizacji narkotyku na szczeblu federalnym.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.