Facebook Google+ Twitter

Marihuana w świetle nauki

Z opinii wygłaszanych przez młodzież na temat marihuany, wynika, że dużo ludzi młodych, uważa ją za środek nieszkodliwy dla zdrowia. Co na to nauka? Badania naukowe przedstawiają marihuanę jako groźną substancję, szkodliwą dla zdrowia

 / Fot. hfvkhjkPalenie marihuany zwiększa ryzyko raka płuc 20 razy bardziej niż palenie tytoniu, palący marihuanę zaciągają się z reguły głębiej i zatrzymują dym w płucach na dłużej niż przy paleniu tytoniu. W czasie palenia marihuany wdycha się cztery razy więcej substancji smolistych i pięciokrotnie więcej tlenku węgla niż przy papierosach. Amatorzy jointów muszą więc się liczyć z osłabieniem płuc i z wyższym ryzykiem gruźlicy i chorób oskrzeli.

Najbardziej przekonującym naukowym dowodem, skłaniającym do rzucenia narkotyku są zaburzenia psychiczne spowodowane paleniem marihuany : zaburzenia snu, apatia, brak motywacji, napady panicznego lęku, depresja oraz w niektórych przypadkach schizofrenia. Lekarze alarmują, że do szpitali psychiatrycznych trafia coraz więcej młodych ludzi zażywających marihuanę z objawami schizofrenii.

Kiedy kupujesz marihuanę nie wiesz czy nie jest ona zanieczyszczona trującymi dodatkami, nie wiesz jak dziś się po niej poczujesz, nie wiesz jaki skutek poniesiesz z tytułu jej palenia za rok, za 5 lat. Argumenty, że medycyna korzysta z marihuany jako leku, też jest ostrzeżeniem, żaden lek nie jest pozbawiony skutków ubocznych, w tym wypadku groźnych dla zdrowia, leki
powinny być przyjmowane na zlecenie lekarzy i pod ich kontrolą.

Najlepiej nie zaczynać palenia marihuany, ale jeśli już za późno na taką decyzję, to zawsze można się leczyć pod kierunkiem terapeuty, tak jak się leczy z innych uzależnień, na przykład z alkoholizmu. Na leczenie nigdy nie jest za późno, dopóki człowiek żyje.

Opinia publiczna na temat marihuany nie docenia ryzyka związanego z paleniem tego narkotyku, a naukowcy są bezwzględni, badania naukowe dowodzą ryzyka i to nauka ma rację a nie obiegowa opinia. Wiedza, prawda naukowa wyzwalają człowieka od krążących obiegowych kłamstw na temat marihuany, korzyści z jej zażycia nie są w stanie zrekompensować dużo większych strat.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Niektórzy mogą negować wyniki badań naukowych na temat marihuany, szczególnie w uzależnieniach rozwija się mechanizm iluzji i zaprzeczeń, nauki nie można jednak nagiąć do swoich życzeń.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To ja przypomnę , że Marihuana dobra jest na wszystko ;)))
no, prawie wszystko. ;))))
link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Piotrze, nie wiem czy to opinia fachowca, czy zebrane opinie fachowców, ale fakt pozostaje faktem, że marycha wpływa na nasz organizm. Jedni sięgają po nią bo chcą doznać jej wpływu, inni bo taka moda.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.