Facebook Google+ Twitter

Marihuana wyrządza krzywdę. Najnowsze badania

Potocznie sądzi się, że palący trawę mniej w życiu osiągają, gorzej sprawdzają się w pracy i małżeństwie, mniej im się chce, są wolniejsi. Wieloletnie badania to potwierdzają.

Opublikowane w renomowanym magazynie naukowym ''Proceedings of the National Academy of Sciences'' badania rozpoczęto już w 1972 roku. Tysiąc 38-latków z Dunedin w Nowej Zelandii było intensywnie przebadanych w kierunku wpływu marihuany na mózg. Im więcej uczestnicy grupy palili, tym bardziej obniżało się ich IQ. Jeśli ktoś zaczął palić przed 18 rokiem życia jego IQ cofało się o 8 punktów. Porzucenie nałogu nie rewalidowało inteligencji. Straty na paleniu trawki okazały się nieodwracalne.

Recenzenci pracy uważają dane za bardzo wiarygodne. – Należy je uwzględnić w edukacji i kampaniach społecznych.
BBC
King's College London

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: marihuana


Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Trawka
  • Trawka
  • 29.08.2012 18:48

Autorka jest bardziej święta od papieża, nie pije, nie pali i nie to trzecie na p. Ciekawe, czy zyje w celibacie i je korzonki znalezione w lesie? Może tez chodzi w worku pokutnym? Kto wie???

Komentarz został ukrytyrozwiń

No i nie należy zapominać, że palenie trawy prowadzi do pożarów lasów oraz budynków. Niedawno wskutek działania osób palących lub jak kto woli wypalających trawę spalił się całkiem spory obiekt turystyczny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.