Facebook Google+ Twitter

Marihuana z automatu? W Stanach Zjednoczonych to możliwe [wideo]

W USA marihuana dostępna jest jako środek leczniczy w 16 stanach oraz Dystrykcie Kolumbii. W tym kraju zrodził się pomysł sprzedaży suszu osławionej rośliny w automatach.

konopie indyjskie/ A photograph of hemp (Cannabis sativa L.) in Sherburne National Wildlife Refuge. / Fot. Wikimedia Creative Commons/United States Fish and Wildlife ServiceMarihuana w Polsce jest traktowana jako środek odurzający i według klasyfikacji prawnej jest zakazana. Jednak nie można zapominać, że roślina ta ma szereg zastosowań medycznych. Jej właściwości uspokajające, przeciwbólowe, pobudzające apetyt czy rozkurczające mięśnie znajdują zastosowanie w leczeniu niektórych chorób, jak np. stwardnienie rozsiane, nowotwory czy jaskra.

W 16 stanach USA, a także w Dystrykcie Kolumbii "zielone zioła" dostępne są w sprzedaży na receptę w aptekach. Tak było do tej pory. Jednak z postępem techniki wszystko się zmienia. To co możliwe do zautomatyzowania człowiek wciąż próbuje udoskonalać. Tak też stało się ze sprzedażą leków, w tym marihuany.

W USA powstał pierwszy automat, w którym można dostać leczniczą roślinę informuje PEJ.cz. Dystrybutor "Autospense" wyprodukowała firma Dispence Labs. Automat znajduje się w stanie Kalifornia i jest na razie jedynym tego typu urządzeniem w USA. Producent informuje, że to dopiero początek i takich dystrybutorów pojawi się więcej w miejscach, gdzie zezwala na to prawo stanowe.

Zakup konopnego suszu wcale nie jest taki prosty. Aby otrzymać porcję pakowanej marihuany z automatu, trzeba posiadać specjalną kartę oraz PIN. Automat identyfikuje również odciski palców klienta. Wokół maszyny znajdują się kamery śledzące każdy ruch kupującego. Po dokonaniu wszelkich formalności, za pomocą ekranu dotykowego można wybrać jedną z odmian rośliny o ciekawie brzmiących nazwach: Skywalker, Bio Diesel lub Platinum. Automat z konopiami indyjskimi jest najbardziej strzeżoną maszyną dystrybucyjną na świecie.
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Chyba jest to jakaś fiolka dziegciu dla potrzebujących.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.