Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23573 miejsce

Marihuana zrobi z Ciebie głupca. Tak twierdzą naukowcy

Jeśli regularnie palisz marihuanę, spadnie Twój iloraz inteligencji. Do tego wniosku doszło grono amerykańskich naukowców, którzy przeprowadzili długofalowe badania z udziałem ponad tysiąca osób.

 / Fot. Chmee2/CC BY-SA 3.0Zagrożona tym zjawiskiem jest przede wszystkim młodzież - czytamy w serwisie welt.de. Im wcześniej nastąpił pierwszy kontakt z narkotykiem, tym większy jest uszczerbek na zdrowiu, twierdzą naukowcy pod kierunkiem Madeline Meier z Duke University w Durham (stan North Carolina) w specjalistycznym piśmie "Proceedings of the National Academy of Sciences" ("Pnas").

Przyczyną tego zjawiska jest fakt, że podczas palenia "trawki" ośrodkowy układ nerwowy ulega bezpowrotnemu zniszczeniu - szczególnie u młodych ludzi. Wywołuje to także problemy z koncentracją i pamięcią.

Wczesne obcowanie z marihuaną potęguje też ryzyko uzależnienia. Taki wniosek wyciągnęła Meier ze swoim zespołem po 38 latach badań na Nowozelandczykach urodzonych na początku lat siedemdziesiątych.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

/Taki wniosek wyciągnęła Meier ze swoim zespołem po 38 latach badań na Nowozelandczykach urodzonych na początku lat siedemdziesiątych./

Hmm, 38 lat temu pani Meier musiała zatem wyciągać swoje wnioski badając 4 latków. Lub młodszych.
Ale pewnie, jak zwykle, wszystkiemu winne są media, które nie potrafią nawet powtórzyć lub zacytować z sensem słów naukowców.
No bo chyba nie naukowcy mówią bez sensu ? nie...?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chyba się z tym stwierdzeniem jestem w stanie zgodzić, wystarczy popatrzeć na naszych polityków. Najprawdopodobniej mieli z nią do czynienia :))

Komentarz został ukrytyrozwiń
haha
  • haha
  • 04.09.2012 10:23

Nic nowego, bez badań naukowców widać to było jak na dłoni :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

oj, zrobi...zrobi, no chyb że doda urody , gdy używać jej zewnętrznie...;)))
Panie Grzegorzu czy używanie narkotyków uważa Pan za rozsądne? i czy po ich zażyciu jest się mądrzejszym? ;)) tak zresztą jak po alkoholu?

Komentarz został ukrytyrozwiń

A co z badaniami pod tytułem: "alkohol zrobi z ciebie idiotę" albo przykładowo: "kawa sprowadzi do ciebie atak serca"? Jak rozumiem na nie zapotrzebowania nie ma? :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.