Facebook Google+ Twitter

Marija Alochina z Pussy Riot na wolności. Amnestia wchodzi w życie

Aktywistki Pussy Riot wychodzą na wolność. Kolonię karną opuściła już Marija Alochina, a dziś dołączy do niej Nadieżda Tołokonnikowa.

 / Fot. EPA/MAXIM SHIPENKOVMarija Alochina opuściła kolonię karną. "Wszystkie dokumenty zostały skompletowane i podpisane" - powiedział Piotr Zaikin, adwokat Alochinej. Kobieta obecnie jest w drodze na dworzec w Niżnym Nowogrodzie. Jeszcze dziś na wolność wyjdzie druga członkini Pussy Riot, Nadieżda Tołokonnikowa.

Zgodnie z wyrokiem kobiety powinny wyjść na wolność w marcu 2014 roku. Karę skróciła im amnestia, którą ogłosiła Duma w związku z 20. rocznicą uchwalenia Konstytucji.

Pussy Riot w lutym 2012 roku w soborze Chrystusa Zbawiciela w Moskwie wyśpiewywały obraźliwe w stosunku do władz pieśni. Członkinie grupy śpiewały m.in. "Bogurodzico, przegoń Putina", demonstrując swoje niezadowolenie z powodu objęcia przez niego urzędu prezydenta. Pół roku później skazano je na dwa lata kolonii karnej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Wyrok za wygłup w cerkwi to sprawa kwalifikacji.
W Polsce dostałyby za obrazę uczuć religijnych, a do wyroku doszłyby moherowe demonstracje z pieśnią "Boże coś Polskę..."

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.