Facebook Google+ Twitter

Marillion promuje w Polsce swoją najnowszą płytę

"Somewhere Else" to najnowszy album legendarnej brytyjskiej grupy Marillion, który na sklepowe półki trafi 9 kwietnia 2007 r. Zespół w ramach europejskiej trasy promocyjnej zawita również do Polski.

Jak podaje portal Codzienna Gazeta Muzyczna (www.cgm.pl), muzycy zespołu Marillion zawitają do Polski już za dwa tygodnie. 15 lutego w Warszawie zaprezentują "Somewhere Else" - swoją czternastą płytę. W trasę koncertową "Somewhere Else Tour 2007" zespół rusza w kwietniu. Pierwszy występ muzycy z Marillion dadzą 14 kwietnia w najbardziej wysuniętej na południe części Półwyspu Iberyjskiego - Gibraltarze.

W Polsce, jak podano na oficjalnej stronie www.marillion.com, zespół będzie gościł w dniach 21-23 maja. W tym czasie muzycy wstąpią trzykrotnie. Najpierw Marillion pojawi się w Poznaniu. Koncert odbędzie się 21 maja o godz. 20 w klubie "Eskulap" przy ul. Przybyszewskiego 39. Współorganizator poznańskiego koncertu, agencja "Oskar" informuje na swojej stronie internetowej (wpis z lipca 2006, przyp. red.) , że liczba biletów jest "bardzo ograniczona" i wynosi 900 szt. Następnego wieczoru, o tej samej godzinie Marillion wystąpi w warszawskim klubie "Stodoła" przy ul. Batorego 10, a dzień póżniej, czyli 23 maja, w hali TS "Wisła" przy ul. Reymonta 22 w Krakowie (również o godz. 20).

Marillion powstał pod koniec lat 70. ubiegłego stulecia. Przez pierwszych kilka lat kształtował się skład zespołu. W 1981 roku do grupy dołącza Derek William Dick, bardziej znany jako Fish. Dwa lata później Marillion wydaje swoją pierwszą płytę studyjną - "Script For A Jester's Tear". Swoim ekspresyjnym brzmieniem, zmienną rytmiką, doskonałą harmonią, refleksyjnymi tekstami oraz przepełnieniem symboliką Marillion nawiązuje do rocka progresywnego, przeżywającego w drugiej połowie lat 70. poważny kryzys. W ten sposób staje się prekursorem tzw. rocka neoprogresywnego. Pierwszy poważny sukces zachęca do dalszego tworzenia. Powstają następne albumy: "Fugazi" (1984), "Misplaced Childhood" z największym przebojem grupy - Kayleigh (1985) oraz "Clutching At Straws" (1987). W 1988 roku Fish odchodzi z zespołu. Jest to koniec tzw. "ery Fish'a" w działalności Marillion. Nowym wokalistą zespołu zostaje Steve Hogarth (ex The Europeans i How We Live).

W 1989 roku ukazuje się pierwszy album z udziałem Hogarth'a - "Seasons End", do którego materiał w znacznej części powstał jeszcze za czasów Fish'a. Reaktywowany zespół postanawia nie trzymać się kurczowo obranego dotychczas kursu i wkracza na nowe muzyczne obszary. Z czasem zmienia się logo grupy. Muzycy przerywają współpracę z wytwórnią nagraniową EMI i zakładają własną, uzyskując w ten sposób pełną niezależność. Gdy zabrakło funduszy na wydanie płyty "Anoraknophobia" na pomoc swojemu ulubionemu zespołowi pospieszyli wierni fani. Złożyli oni zamówienia na nowy krążek jeszcze przed jego wydaniem. Dzięki temu muzycy mogli pokryć koszty związane z wydaniem nowego albumu. W 2001 roku "Anoraknophobia" trafia na rynek oraz do rąk 12.0000 fanów, którzy kupili ją już rok wcześniej. Od tego czasu zespół i jego fanów łączy szczególna więź. Obie strony wiedzą, że mogą na sobie polegać.

Album "Somewhere Else" jest dziesiątym krążkiem studyjnym nagranym z Hogarth'em i czternastym w całej historii Marillion. Czy będzie równie interesujący jak poprzednie? Może lepszy? Może dzięki niemu ktoś odkryje ten zespół i zakocha się w jego fantastycznym brzmieniu oraz charyzmatycznym i ekspresyjnym wokalu? Są dwa sposoby, by się o tym przekonać: kupić płytę lub wybrać się na koncert. Gorąco zachęcam. O jedno jestem tylko spokojny: zarówno płyta, jak i koncerty na pewno spełnią oczekiwania wiernych fanów. Sprzedaż biletów na tegoroczne koncerty Marillion w Polsce prowadzona jest przez Agencję "Oskar" (www.oskar-cd.com.pl), sklep internetowy www.rockserwis.pl oraz sieć Ticket Pro (www.ticketpro.pl). Cena w przedsprzedaży (czyli do 13.05.) wynosi 90zł.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.