Facebook Google+ Twitter

„Marilyn - życie niemożliwe” - prapremiera spektaklu o legendzie kina!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-04-25 12:24

26 maja o godzinie 20.00 w TEATRZE DRUGA STREFA odbędzie się prapremiera spektaklu „Marilyn – życie niemożliwe” w reżyserii Davida Foulkes'a na podstawie sztuki Davida Barbero "La vida imposible de Marilyn", który będzie gościem specjalnym na prapremierze.

 / Fot. PlakatChociaż Marilyn Monroe zdobyła serca milionów ludzi na całym świecie, jej tragedia polegała na tym, że ona sama nie była w stanie pokochać i zaakceptować siebie.
"Marilyn - życie niemożliwe" składa się z serii rozmów Marilyn Monroe (Aleksandra Tomaś) z jej matką, Gladys Baker (Dorota Kamińska). Spotkania te odbywają się sporadycznie na przestrzeni osiemnastu lat - od 18. urodzin aktorki aż do momentu jej tragicznej śmierci w 1962 roku. Choć w rzeczywistości te rozmowy nigdy nie miały miejsca, hiszpański autor David Barbero przyjął taką konwencję, aby pokazać istotny wpływ matki na losy Marilyn. Mimo że Gladys Baker nie była w stanie opiekować się córką Normą Jean, zawsze była na pierwszym planie w jej psychice.

W "Marilyn - życie niemożliwe" przewrotne losy matki i córki poruszają bolesne, ale uniwersalne tematy. Matka żyje wyłącznie sukcesami Marilyn, starając się wywierać wpływ na jej decyzje. Córka odrzucona przez matkę w dzieciństwie, podejmuje coraz bardziej desperackie kroki w poszukiwaniu miłości i akceptacji.

W styczniu 1991 r. za dramat „Zatrute życie Marilyn” (oryg. "La vida imposible de Marilyn") Hiszpańskie Ministerstwo Kultury przyznało Davidowi Barbero prestiżową nagrodę „Calderon de la Barca”.

W TEATRZE DRUGA STREFA, będzie można zobaczyć spektakl „Marilyn – życie niemożliwe” już 27 maja o godz. 17:30 oraz 28, 29, 30, 31 maja o godz. 20.00.


Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.