Facebook Google+ Twitter

Marine Le Pen: "Jesteśmy wdzięczni Rosji za jej mądrość"

W dniu otwarcia sesji Parlamentu Europejskiego przywódczyni francuskiego Frontu Narodowego udzieliła wywiadu dla Głosu Rosji. Określiła UE jako więzienie narodów i podkreśliła, że we Francji łamie się prawa człowieka brutalniej niż w Rosji.

Présentation du programme présidentiel de Marine Le Pen, samedi 19 novembre 2011, Banquet des mille, salle Équinoxe, Paris. Marine Le Pen chantant la Marseillaise. (Maryna Le Pen śpiewa Marsyliankę.) / Fot. NdFrayssinet"Moim zdaniem Unia Europejska jest taka jak Związek Radziecki; jest niereformowalna, ponieważ opiera się na wołającej o pomstę niesprawiedliwości, a jej kamieniem węgielnym jest pozbawienie suwerenności narodów europejskich. [...] Unia Europejska pozbawiła nas niezależności terytorialnej, podatkowej i prawodawczej.” W swoich wywodach proponuje rozwiązanie UE i przywrócenie granic państw europejskich oraz ich pełnej suwerenności politycznej, gospodarczej i walutowej, a także możliwości pokojowej i równoprawnej rywalizacji w produkcji, handlu i kulturze. Dopiero na tej podstawie byłby możliwy dalszy, trwały rozwój współpracy europejskiej – dowodzi.

Określa „ruchy patriotyczne” jako siłę, która określi przyszłość i spodziewa się, że po przewidzianych na wiosnę bieżącego roku wyborach do Parlamentu Europejskiego uda się tam utworzyć nacjonalistyczną „mniejszość zdolną do zablokowania dalszych federalistycznych posunięć Komisji Europejskiej”. Zapowiada też „przywrócenie Francji jej dawnej chwały” przez zerwanie uzależniających ją więzów ze Stanami Zjednoczonymi.

Ponownie potępiła interwencję w Libii i propozycje natowskiego ataku na reżim Asada. Obecną, katastrofalną sytuację w Mali i Republice Środkowoafrykańskiej wiąże z samobójczym w jej przekonaniu francuskim poparciem dla tzw. ruchów demokratycznych w świecie islamu, za którymi kryją się wojujący islamiści. W związku z tym uznaje za opatrznościowe wydarzenie powrót Rosji do wielkiej polityki światowej i skuteczne przeciwstawienie się przez państwo Putina Zachodowi na Bliskim Wschodzie.

Poświęciła też sporo uwagi wydanemu w tych dniach przez państwo zakazowi występów komika Dieudonne, nie szczędząc jednak umiarkowanej krytyki ograniczeniom wolności wypowiedzi w Rosji Putina. Natomiast jej zdaniem francuskie elity władzy są jednymi z ostatnich jakie w tej sytuacji mają prawo cokolwiek krytykować w tej dziedzinie poza swoimi granicami.

http://voiceofrussia.com/2014_01_14/EU-deprived-its-people-of-territorial-economic-and-legislative-sovereignty-Marine-Le-Pen-2947/

Dodam od siebie tylko tyle, że taki wywiad raczej nie mógł się pojawić bez zatwierdzenia jego pomysłu z samej góry, tzn. co najmniej przez ministerstwo spraw zagranicznych. Udzielenie głosu najsilniejszemu spośród przywódców tzw. opozycji antysystemowej państw członkowskich UE oznacza komunikat pod adresem ich władz; wyczerpuje się nasza cierpliwość wobec waszego wtrącania się w sprawy Rosji i Ukrainy, odpłacimy wam pięknym za nadobne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Gdy był w Europie podział na dwa bloki to demoludy dopieszczali wschodnie Niemcy (NRD) a tzw kraje zachodnie NRF. Było to uzasadnione psychologicznie, tak jak na "zgniłym zachodzie" dawano robotnikom przywileje socjalne, większe niż w krajach socjalistycznych. Chodziło o to, by pokazać, że "u nas" jest lepiej i przestrzegać przed drugim blokiem politycznym. Dzisiaj gdy nie ma "konkurencji" za miedzą można zniewalać swoich obywateli.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.