Facebook Google+ Twitter

Mariola Wiejak. Rudzianka z tytułem Lady D. 2011

Współautorzy: Barbara Podgórska

Nie wie, kto zgłosił ją do nagrody Lady D. Ja wiem, bo w zeszłym roku miałem zaszczyt i honor zasiadać w kapitule prestiżowego plebiscytu, wymyślonego przez Marka Plurę. Wspaniała inicjatywa!

 / Fot. Adam K. PodgórskiWczoraj pani Mariola, ogromnie przejęta, w Sali Kolumnowej Sejmu RP, odebrała honorowy dyplom. Dziś od rana już jest w pracy. Nie chwali się, nikomu nic nie powiedziała. Mariola Wiejak pracuje w kancelarii prezydenta Miasta Ruda Śląska, jako inspektor odpowiedzialny za kontakty z obywatelami. Miedzy innymi umawia spotkania mieszkańców z "władzą". Kiedyś pracowała jako przedszkolanka, w nieistniejącym już dziś przedszkolu w Rudzie Południowej.

Osoby, które mają z nią kontakt, raczej nie zdają sobie sprawy z jej niepełnosprawności. Bo ona robi wszystko, aby wyglądać zwyczajnie i funkcjonować normalnie. Od niemowlęctwa cierpiała na zwichnięcie stawu biodrowego. Niestety, uraz, czy to wrodzony, czy nabyty przy porodzie, umknął uwadze lekarzy i rodziców. Zdiagnozowano wadę po roku, kiedy już było za późno. Młodsze siostry, dzięki odpowiedniej profilaktyce i opaskom ortopedycznym uniknęły kalectwa i kłopotów.

Lady D. 2011 rozdane

Mariola zawsze była niezwykle aktywną, można powiedzieć wręcz, że miała niepohamowany pęd do ruchu. Tańczyła w amatorskim, młodzieżowym zespole pieśni i tańca w Hucie Pokój, wędrowała po górach, skakała, grając „w gumy" z koleżankami. – Jednak nie zawsze tak, jak chciałam – wyznaje – jakoś ślamazarnie. Miałam pretensje do świata, że mimo moich ogromnych starań, nie wychodzi mi to tak, jak pragnęłam. Że muszę tańczyć gdzieś w ostatnim rzędzie. Teraz już nie mam żalu!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Gratulacje dla autora i bohaterki tekstu.5*

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 09.03.2011 17:33

Super artykuł o wspaniałej kobiecie. 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie moglem nie napisać!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratulacje dla Autora i pełem podziwu dla p.Wiejak.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratulacje dla Pani Wiejak.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Adamie, czekałyśmy kiedy pan napisze o Pani Marioli :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.