Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11342 miejsce

Mariologia - unikalny kierunek studiów

Uczelnie prześcigają się w wymyślaniu nowych kierunków studiów, mniej lub bardziej oryginalnych. Wydział Teologiczny UKSW w Warszawie oferuje zupełnie unikatowy kierunek studiowania - mariologię. Kierunek pomoże zgłębić wiedzę o Maryi i przygotować wykładowców zakonnych oraz liderów ruchów maryjnych.

Bazylika w Niepokalanowie - pomnik św. Maksymiliana Kolbego na placu przed kościołem / Fot. Creative Commons 3.0/FczarnowskiUniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego od dwóch lat proponuje studia podyplomowe na oryginalnym kierunku - mariologii. Studiować na mariologii mogą osoby z wyższym wykształceniem po dowolnych kierunkach, natomiast na studiach doktoranckich tylko absolwenci studiów teologicznych.

Kierunek przygotuje wykładowców do seminariów duchownych i zakonów, liderów ruchów maryjnych, pogłębi wiedzę kustoszów sanktuariów maryjnych, a także osób odpowiedzialnych za duszpasterstwo w sanktuariach.

Propozycja otwarcia tego oryginalnego kierunku studiów wyszła od ojców franciszkanów z Niepokalanowa, którzy szczególnie szerzą kult Matki Bożej. W 2009 roku senat UKSW podjął ustawę o powołaniu Ośrodka Naukowo - Badawczego UKSW właśnie w Niepokalanowie. Tam też prowadzone są zajęcia dydaktyczne z mariologii.

Na studia z mariologii zgłosiło się już 40 osób z całego kraju. Są to głównie osoby duchowne. Jak podaje Ekai.pl, chęć studiowania na unikatowym kierunku wyraziła również pierwsza cudzoziemka - mieszkanka Bratysławy.

Obecnie trwa nabór na nowy rok akademicki. Opłata za studia podyplomowe to 1500 zł, natomiast koszt studiów doktoranckich to 2000 zł. Kierunek nadaje stopnie - licencjat kościelny i doktorat z teologii w zakresie mariologii.

Ojciec Grzegorz Bartosik, prezes Polskiego Towarzystwa Mariologicznego i równocześnie dyrektor "Kolbianum" - instytutu założonego przez franciszkanów z Niepokalanowa, uważa, że studiowanie w takim miejscu jak Niepokalanów ma swoje zalety. Otóż w ten sposób konsoliduje się grupa czcicieli Matki Bożej i św. Maksymiliana Kolbego.

Na UKSW w Warszawie można znaleźć także inne ciekawe kierunki studiów, takie jak: Podyplomowe Studia Formacji Biblijnej, Podyplomowe Studia Kierownictwa Duchowego czy Podyplomowe Studium: Wychowanie do życia w Rodzinie.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

Z tego co zrozumiałem, to te studia mają przygotować do idealnego mówienia o związkach - zamiast mówienia o idealnych związkach... ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

P.S. Niestety o idealnych związkach nie ma mowy:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Marek Chorążewicz-Panie Marku, też byłam ciekawa o co chodzi, niestety na stronie UKSW nie znalazłam odpowiedzi,ale podobny kierunek jest na PWSZ w Legnicy, a tak sprecyzowano cel studiów:"Celem studiów jest uzyskanie kwalifikacji i przygotowanie do prowadzenia zajęć edukacyjnych z przedmiotu „Wychowanie do życia w rodzinie” w szkołach. Studia stwarzają możliwość do poszerzenia wiedzy z niezbędnych do prowadzenia zajęć dyscyplin m.in. psychologii, pedagogiki, socjologii, etyki, biologii i seksuologii. Oprócz przygotowania merytorycznego pozwalają na doskonalenie umiejętności metodycznych".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Za artykuł ocena nie może być niższa niż 5 - to też tak dla wyjaśnienia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Elu, czy wie Pani czego i kogo uczą " Wychowanie do życia w Rodzinie"? Czy tam będą kształcić specjalistów od wychowywania do życia w rodzinie? Czy po tym kierunku będą absolwenci zawierać IDEALNE związki? Pytam bez cienia ironii - wyjaśniam zawczasu, żeby nie doszukiwać się drugiego dna w tym pytaniu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe czy pojawi się też Jotpelogia?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Arkadiuszu - rozum zawsze można odłożyć do ciekłego azotu. Pan Piecha nie pozwoli na zmarnowanie i zapłodni nim niedobory rozrodcze u każdej zawsze dziewicy. Nawet u konsekrowanej, która ani za Niemca ani za żadnego innego chłopa nie chce.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Serce mi mówi - powiedz coś.
Rozum nakazuje milczenie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Jadwigo, ale jest Pani okrutna... Ja miałem już takie nadzieje, a tu zimny prysznic...
A tutaj ile rzeczowej wiedzy jest:

http://brewiarz.pl/czytelnia/swieci/12-08a.php3

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Marku - obawiam się, że w dalszym ciągu niczego sobie Pan nie poukłada; wystarczy poczytać chociażby to:
http://brewiarz.pl/czytelnia/swieci/08-15a.php3

A tu Doda na deser...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.