Facebook Google+ Twitter

Marit Bjoergen rezygnuje z Mistrzostw Norwegii. Powodem kontuzja

Powracająca po urodzeniu dziecka Bjoergen miała wystartować w krajowych mistrzostwach, ale start nie dojdzie do skutku. Powodem jest kontuzja biodra.

 / Fot. ariamurasakaMarit Bjoergen biegała po nierównym terenie, co spowodowało nadciągnięcie mięśni biodra. Lekarze kadry norweskiej twierdzą, że biegaczka najprawdopodobniej zbyt szybko chciała wrócić po urodzeniu dziecka, a organizm nie był jeszcze w stu procentach gotowy na pełne obciążenia.

Rywalka Justyny Kowalczyk miała w planach starty w Mistrzostwach Norwegii - zgłosiła chęć startu na 5 i 30 km techniką dowolną. Jednak lekarze uważają, że narciarka powinna się oszczędzać, by w maju zgodnie z planem rozpocząć już pełne przygotowania do przyszłego sezonu.

"Do nadwyrężenia mięśni doszło podczas długiego biegu na nierównym terenie. Start w mistrzostwach kraju byłby w tej sytuacji zbyt dużym obciążeniem. Wolimy podchodzić to tej kontuzji ostrożnie, tak, aby Marit mogła rozpocząć normalne przygotowania do sezonu w połowie maja " - powiedział Fredrik S. Bendiksen - lekarz reprezentacji Norwegii.

Nie oznacza to jednak, że aż do maja Bjoergen będzie pauzować, teraz dostała specjalnie opracowany plan rehabilitacyjno-treningowy.

"Są to zwykłe, lecz lekkie biegi oraz pchanie wózka z dzieckiem pod górę, co na pewno sprawi Marit przyjemność " - dodał Bendiksen.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.