Facebook Google+ Twitter

Marit Bjoergen startuje w TdS! Norweżka chce wreszcie triumfować!

Marit Bjoergen zapowiedziała, że wystartuje w TdS w sezonie 2014/2015. Norweżka chce triumfować po raz pierwszy w tym cyklu. Ewentualne zwycięstwo będzie dla niej ważniejsze niż złoty medal na MŚ w Falun.

Sonda

Czy Marit Bjoergen wygra TdS?

Celem na przyszły sezon dla Marit będzie zwycięstwo w TdS / Fot. PAPW przyszłym sezonie, w biegach narciarskich morderczy, ale zarazem najbardziej prestiżowy turniej rozpocznie się 3. stycznia, a zakończy 11. Nieco ponad miesiąc później zawodniczki będą walczyły w głównym punkcie sezonu, czyli mistrzostwach świata w Falun. Jednak dla Marit Bjoergen mistrzostwa globu nie będą najważniejsze, gdyż o zwycięstwo zamierza bić się podczas Tour de Ski, którego jeszcze nie udało jej się wygrać.
Ukończyła te zawody zaledwie 3 razy w życiu. W sezonie 2006/2007 była druga, w 2008/2009 zajęła dziewiątą lokatę oraz w 20011/2012 przegrała z naszą Justyną Kowalczyk.
Marit miała w planach start w sezonie 2012/2013, ale wycofała się z powodu problemów z sercem. Gdyż na jednym z treningów jej serce zaczęło bić zbyt szybko i została przewieziona do szpitala. Jednak jak się później okazało, Bjoergen nic poważnego nie dolegało. W ostatniej edycji Marit stanęła na starcie, ale tylko do trzech etapów. Tylko jeden etap ówczesnej edycji padł jej łupem. Sztab Norwegów postanowił wycofać swoją zawodniczkę z edycji, tłumacząc przeziębienie jednej z najlepszych w historii biegaczek w Norwegii.
- Mam już 34 lata i zauważyłam, że moje ciało reaguje inaczej na wysiłek niż jak byłam młodsza. Jeżeli mam wygrać, to tylko teraz! - powiedziała Marit Bjoergen.
A jak będzie? Tego na razie nie wie nikt, ale możemy powiedzieć, że Norweżce będzie niezwykle trudno dokonać tej sztuki. Argumentów jest sporo, a jeden z najpoważniejszych jest taki, że Bjorgen źle znosi zawody, w których trzeba biegać niemal cały czas. Jednakże na pewno gdyby Marit stanęła na starcie widowiskowość będzie ogromna, a zwłaszcza gdyby w tourze walczyła z Justyną Kowalczyk.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.