Facebook Google+ Twitter

Mariusz Błaszczak - Negocjacje na szczycie UE nie są sukcesem

Dziś Prawo i Sprawiedliwość wystąpi z wnioskiem o wotum nieufności dla Rządu Donalda Tuska. Na ten temat i w sprawie negocjacji na szczycie Unii Europejskiej dla TVP INFO wypowiadał się Mariusz Błaszczak szef klubu parlamentarnego PIS.

Prawo i Sprawiedliwość wystąpi dziś z konstruktywnym wotum nieufności dla Rządu Donalda Tuska i proponuje w zamian nową jakość, którą przedstawi profesor Piotr Gliński. Nie znamy jednak żadnych nazwisk, które miałyby tworzyć Rząd. Wiemy tylko, że to będzie gabinet autorski profesora Glińskiego, który powstanie po konsultacjach z klubami parlamentarnymi. Wszystkiego moglibyśmy się jednak dowiedzieć, gdyby pozwolono profesorowi wystąpić przy tej okazji w sejmie. Tak prawdopodobnie się jednak nie stanie. Rząd, który miałby powstać nie byłby Rządem PIS, tylko miałby poparcie tego ugrupowania politycznego.
Wniosek zostanie złożony o godz. 12 i podczas konferencji prasowej, dowiemy się czegoś więcej.
W dzisiejszym układzie politycznym koalicja jest niemożliwa. Zbyt wiele nas dzieli np. od SLD, żeby zawierać koalicję, stąd też formuła otwarta, formuła Rządu technicznego, ponadpartyjnego, który będzie reagował - mówił dla TVP INFO szef klubu parlamentarnego PIS Mariusz Błaszczak
Spójrzmy na to, co się dzieje w służbie zdrowia - dodaje - po raz pierwszy w historii naszego kraju chore dzieci nie są przyjmowane do Centrum Zdrowia Dziecka, usunięto dyrektora, a problem nie uległ rozwiązaniu.
Negocjacje zostały zakończone i w naszym przekonaniu to nie jest sukces. Spójrzmy na wspólną politykę rolną, w roku 2013 pięć miliardów euro, to jest kwota, którą dysponujemy, pomnóżmy to przez 7, bo tyle wynosi perspektywa finansowa, to daje kwotę 35 miliardów euro. Donald Tusk przywozi z Brukseli 28 mld, czy to jest więcej czy mniej?
A jeszcze weźmy pod uwagę fakt, że w myśl traktatu do którego przystąpiła Polska, pieniądze na wspólną politykę rolną miały wzrastać, jeżeli chodziłoby o wyrównanie dopłat bezpośrednich. Rządowi powinno chodzić o to żeby ta kwota była jeszcze wyższa i powinna wynosić 42 mld euro.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

PiS jak zwykle hołduje zasadzie "im gorzej dla państwa tym lepiej dla PiSu" To się nazywa "Patriotyzm". Przez duże "P".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.