Facebook Google+ Twitter

Mariusz Błaszczak - Negocjacje na szczycie UE nie są sukcesem

Dziś Prawo i Sprawiedliwość wystąpi z wnioskiem o wotum nieufności dla Rządu Donalda Tuska. Na ten temat i w sprawie negocjacji na szczycie Unii Europejskiej dla TVP INFO wypowiadał się Mariusz Błaszczak szef klubu parlamentarnego PIS.

Prawo i Sprawiedliwość wystąpi dziś z konstruktywnym wotum nieufności dla Rządu Donalda Tuska i proponuje w zamian nową jakość, którą przedstawi profesor Piotr Gliński. Nie znamy jednak żadnych nazwisk, które miałyby tworzyć Rząd. Wiemy tylko, że to będzie gabinet autorski profesora Glińskiego, który powstanie po konsultacjach z klubami parlamentarnymi. Wszystkiego moglibyśmy się jednak dowiedzieć, gdyby pozwolono profesorowi wystąpić przy tej okazji w sejmie. Tak prawdopodobnie się jednak nie stanie. Rząd, który miałby powstać nie byłby Rządem PIS, tylko miałby poparcie tego ugrupowania politycznego.
Wniosek zostanie złożony o godz. 12 i podczas konferencji prasowej, dowiemy się czegoś więcej.
W dzisiejszym układzie politycznym koalicja jest niemożliwa. Zbyt wiele nas dzieli np. od SLD, żeby zawierać koalicję, stąd też formuła otwarta, formuła Rządu technicznego, ponadpartyjnego, który będzie reagował - mówił dla TVP INFO szef klubu parlamentarnego PIS Mariusz Błaszczak
Spójrzmy na to, co się dzieje w służbie zdrowia - dodaje - po raz pierwszy w historii naszego kraju chore dzieci nie są przyjmowane do Centrum Zdrowia Dziecka, usunięto dyrektora, a problem nie uległ rozwiązaniu.
Negocjacje zostały zakończone i w naszym przekonaniu to nie jest sukces. Spójrzmy na wspólną politykę rolną, w roku 2013 pięć miliardów euro, to jest kwota, którą dysponujemy, pomnóżmy to przez 7, bo tyle wynosi perspektywa finansowa, to daje kwotę 35 miliardów euro. Donald Tusk przywozi z Brukseli 28 mld, czy to jest więcej czy mniej?
A jeszcze weźmy pod uwagę fakt, że w myśl traktatu do którego przystąpiła Polska, pieniądze na wspólną politykę rolną miały wzrastać, jeżeli chodziłoby o wyrównanie dopłat bezpośrednich. Rządowi powinno chodzić o to żeby ta kwota była jeszcze wyższa i powinna wynosić 42 mld euro.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

PiS jak zwykle hołduje zasadzie "im gorzej dla państwa tym lepiej dla PiSu" To się nazywa "Patriotyzm". Przez duże "P".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.