Facebook Google+ Twitter

Mariusz Kamiński wróci na stanowisko szefa CBA?

20 czerwca sąd niejednogłośnie umorzył sprawę przeciwko Mariuszowi Kamińskiemu, oskarżonemu w 2010 roku o przekroczenie uprawnień szefa CBA. Sąd nie znalazł znamion przestępstwa i przychylił się do wniosku obrony. To otwiera Kamińskiemu drogę do powrotu na stanowisko szefa CBA.

Sonda

Mariusz Kamiński powinien wrócić do CBA?

 / Fot. Rafał Guz, PAPProkuratura zarzucała Kamińskiemu oraz ówczesnemu szefostwu CBA przekroczenie uprawnień, kierowanie nielegalnymi działaniami operacyjnymi CBA, kierowanie nielegalnymi działaniami operacyjnymi CBA oraz kierowanie podrabianiem dokumentów i wyłudzeniem poświadczenia nieprawdy. Wyrok jest nieprawomocny.

Kamiński przypomniał, że w związku z tymi zarzutami premier Tusk odwołał go ze stanowiska przed końcem kadencji szefa CBA. Polityk PiS na konferencji prasowej zapowiedział, że "jeśli prawnicy uznają, że jest droga prawna, abym mógł wrócić do pełnienia funkcji szefa CBA, to bez wahania złożę mandat". Zaznaczył, że nie interesuje go zadośćuczynienie finansowe.

Kamiński od samego początku twierdził, że zarzuty przeciwko niemu mają charakter polityczny i mają na celu wyeliminowanie osób niebezpiecznych dla PO. Polityk PiS uważa, że należy przyjrzeć się prokuratorom, którzy doprowadzili do postawienia mu tych zarzutów.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (48):

Sortuj komentarze:

internauta
  • internauta
  • 22.06.2012 22:32

@ Kornel , przytocz wywiad śp p Petelickiego w Playboyu co mówił o Kaczyńskim , czarnej liście i 4 RP ? Petelicki był przez 20 lat znienawidzony przez prawicę . Hipokryci.

Komentarz został ukrytyrozwiń
kornel M
  • kornel M
  • 22.06.2012 16:28

Gen. Petelicki w różnych wywiadach mówił że za Zamach smoleński i inne ciemne sprawy Tusk stanie przed Trybunałem Stanu.Miał rację generał .Teraz PiS musi to zrealizować bo tego wymaga interes państwa!

Komentarz został ukrytyrozwiń
sPiSek
  • sPiSek
  • 22.06.2012 16:17

@ Widzę Kaczyńskiego w budynku gdzie nie ma klamek. To nie jest coś nierealnego !

Komentarz został ukrytyrozwiń
ad Rem
  • ad Rem
  • 22.06.2012 16:13

Panu Kamińskiemu źle patrzy z oczu , proszę spojrzeć na fotkę. Niech już lepiej siedzi w parlamencie i ustanawia prawo '
Wiadomo ,ze do luksusów łatwo się przyzwyczaja limuzyna , sekretarki , ochrona i kuuuuuuuuuuuuupa kasy do prowokacji .
Agent Tomek to sobie użył za nasze podatników pieniądze .

Komentarz został ukrytyrozwiń
wincenty
  • wincenty
  • 22.06.2012 16:04

tyle zer w tym PISie ze czlowiek traci orientacje kto jest kto.sa bardzo do siebie podobni zacietrzewieniem glupota podejrzliwoscia pycha .ale jak mawial Hawel na koniec dobro zwyciezy zlo a milosc nienawisc

Komentarz został ukrytyrozwiń
aleście se wybrali!
  • aleście se wybrali!
  • 22.06.2012 09:32

Za późno Towarzysze - to już koniec komunizma! Wobec niskiej ceny gazu/ropy na "spotach" do końca roku skończą się rezerwy dewizowe Rosji. Rosja "potrzebuje" natychmiastowego działania we wprowadzaniu zamętu w świecie; uważajcie na rurociągi (wybuchają!), wysoko postawione osobistości, wręcz wszystko co da się zniszczyć sabotażem. Celem: zwiększenie ceny ropy; obecnie przy ok. $100 za baryłkę wydobycie nie jest opłacalne w Rosji (jeszcze 7 lat temu było to ~$65, ale Rosja "przespała" swoją szansę na rozwój). Pozostaje: mordować, gwałcić, oszukiwać, skłócać, ... szczególnie wszędzie tam gdzie są szyby i rurociągi. UWAGA NA DYWERSANTÓW ZE WSCHODU.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zawsze mnie śmieszy to przekonanie różnych niezarejestrowanych osób, że za komentarze ktoś płaci. No chyba, że im płaci i myślą że każdy tak ma...

Komentarz został ukrytyrozwiń
tak będzie
  • tak będzie
  • 21.06.2012 22:45

Widzę Tuska w pasiaku więziennym hihihihihihi.... I to nie jest coś nierealnego!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
internauta
  • internauta
  • 21.06.2012 22:36

Mariuszek jak mówi to tak dziwnie miele ozorkiem , prawie jak prezes.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Lipa
  • Lipa
  • 21.06.2012 22:32

@ Olek Kan , a może go wyświęcić na kapelana 4 RP?