Facebook Google+ Twitter

Mariusz Kamiński zastąpił Zbigniewa Ziobrę w fotelu wiceprezesa PiS

Mariusz Kamiński, były szef CBA, zastąpił Zbigniewa Ziobrę na stanowisku wiceprezesa PiS. Partia ma obecnie trzech wiceprezesów. Oprócz Kamińskiego, są nimi Beata Szydło i Adam Lipiński.

Sonda

Wybór Kamińskiego dowodzi, że:

 / Fot. papPodczas spotkania PiS w Pułtusku, z niemal 200 głosujących, 163 delegatów poparło w głosowaniu Mariusza Kamińskiego. Marek Gróbarczyk otrzymał 171 głosów, Adam Hofman 106, Wiesław Jańczyk 168, Elżbieta Witek 160, Tomasz Poręba 167. Najwięcej głosów przeciwko dostał Hofman (68) - podaje za PAP, wprost.pl.

Wg Mariusza Kamińskiego, "PiS ma kryzys poza sobą". Nowy wiceprezes uważa, że najważniejsi działacze chcą nadal ze sobą działać. Adam Hofman, komentując wybór Kamińskiego stwierdził, że jego wynik pokazuje, iż w Polsce "jak nigdy wcześniej są aktualne walka z przestępczością i korupcją".

Podczas posiedzenia Rady Politycznej PiS, Jarosław Kaczyński wygłosił kilkudziesięciominutowe przemówienie. Zapowiedział w niem większy wpływ władz terenowych na wybór kierownictwa partii. Mówił też o przyczynach porażki wyborczej. Po raz kolejny podkreślił, że to ostatni tydzień kampanii, w tym jego wypowiedź nt. kanclerz Angeli Merkel, były decydujące w tej kwestii. Obecnie, mówił prezes PiS, "potrzebna jest jedność i spójność partii oraz praca w terenie".


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (21):

Sortuj komentarze:

No i proszę - już w pierwszym podejściu pokazał arcybiskupowi Nyczowi, gdzie Jego miejsce i "przetłumaczył na pisowskie" stanowisko KK w sprawie kary śmierci.


http://ekai.pl/wydarzenia/temat_dnia/x48643/kara-smierci-w-nauczaniu-kosciola/

"Po ogłoszeniu encykliki „Evangelium vitae” zmieniona została w Katechizmie Kościoła Katolickiego treść punktu 2266, który dotyczy kary śmierci. W pierwotnej wersji mówił on o „uzasadnionym prawie i obowiązku” prawowitej władzy do wymierzania stosownej kary łącznie z karą śmierci. Obecnie Katechizm ujmuje to następująco: „biorąc pod uwagę możliwości, jakimi dysponuje państwo, aby skutecznie ukarać zbrodnię i unieszkodliwić tego, kto ją popełnił, nie odbierając mu ostatecznie możliwości skruchy, przypadki absolutnej konieczności usunięcia winowajcy są bardzo rzadkie, a być może już nie zdarzają się wcale”. Pierwszą i podstawową przyczyną takiego stanowiska jest całkowicie konsekwentne uznanie, że każde życie ludzkie jest święte, choćby człowiek zgoła świętym nie był. Innym motywem jest nieodwracalność kary śmierci oraz gwałtowne przecięcie życia, któremu nie zostawia się dostatecznego czasu do nawrócenia i pokuty. Wreszcie nie bez znaczenia jest możliwość błędu w orzeczeniu sądu oraz fakt, że nawet przy najbardziej „humanitarnym” i zautomatyzowanym sposobie wykonania wyroku, ktoś jednak dokonuje uśmiercenia skazanego, stając się tym samym zabójcą."

Kaminski wie lepiej co KK mysli, a przede wszystkim wie doskonale, że pryncypałowi marzy się powieszenie tego zabójcy, którego proces aktualnie się toczy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
WOJSIK
 • WOJSIK
 • 28.11.2011 10:36

Polityczny KAMIKADZE. Wybranie Kamiskiego na swojego zastępcę to kolejny "STRZAŁ W STOPĘ" Prezesa,drugi po wyrzuceniu e-posłów z PiS -u. Wybranie człowieka o takiej politycznej reputacji spowoduje ubytek tysięcy popierających i głoujących na PiS WYBORCÓW. Widocznie Prezes bardziej sobie ceni Kamińskiego i Jego posiadane wiadomości [w końcu byly szef CBA ] niż głosy tysięcy wyborców głosujących na PiS. Ale taka już mentalność PREZESA.

Komentarz został ukrytyrozwiń
kontakt ufo
 • kontakt ufo
 • 28.11.2011 00:41

po komentarzach widac , nawet smiale wypowiedzi ludzie chca zmian-cenia sobie PiS- patriotow tylko do tego potrzeba tez troche malego dobrobytu, i pracy,pracy ktorej tez i w krajach zachodnich brakuje, produkcje zmechanizowane malo ludzi trzeba, duza produkcja,takze od Polski za duzo nikt nic nie chce kupowac towaruw,-A moze cale Pisowskie-Stronnictwo rozwazy moja Propozycje wprowadzenie Dobrobytu do Domu Polskich Rodzin i samego Panstwa Polskiego--Tu mowie Bardzo Powaznie-Na stronie Krolestwo BOGA-dzial religia dalem maly komentarz tam tez napisalem o podarunku BOGA dla Czlowieka- ktury to podarunek jest maszynom, tak duzom zbudowalem z zelaza jest tez ciezka moze 50kg.zbudowana jest przejzyscie tzn. szkieletowo, ta maszyna napedza elektryczny generator ktury daje prad,ja zbudowalem ja duza bo mi latwiej bylo, ale ja taka sama mozna zbudowac bardzo duza,lub malom zeby tylko napedzala elektryczna pradnice w aucie kturej to prad po przetwozeniu-wzmocnieniu bedzie dawal prad do silnikow elektrycznych zamontowanych w kolach inapedzajacych auto bez paliwa,Polskie Auto Elektryczne,i ta maszyne pokaze calemu swiatu na You Tube-pod nazwa-ufo kontakt-technical technology-future,takze jezeli bedzie PiS chcial ta maszyne ktura bedzie samoczynnie pracowala non-stop bez zadnego paliwa,to u mnie w domu podpiwnicy ona jest ze wszystkimi polaczeniami, pozniej wyniose ja przed dom przed garaz zeby wszyscy ludzie ogladali Podarunek BOGA dla Czlowieka- energia w wykonaniu mechanicznym bez paliwa takze to bedzie na You Tube na poczatku grudnia, chcecie w Polsce ja produkowac to musicie mnie wziasci z ta maszynom i zaczynacie jako pierwsze panstwo na kuli ziemskiej isc z technologiom-bezpaliwowom w przyszlosc, wezmiecie jednom maszyne dam wam drugie jak bede na miejscu takze sprawdzajcie na You Tube poczatek grudnia.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Pilers
 • Pilers
 • 28.11.2011 00:19

Ale sensacja .Czyli można mieć swoje zdanie ,a nawet buczeć ? ,,Koniec świata"

Komentarz został ukrytyrozwiń
pisMAK
 • pisMAK
 • 27.11.2011 18:10

PiS jako partia niech sobie istnieje , natomiast nie potrafi być konstruktywną opozycją a już nie wyobrażam sobie tych miernot politycznych na stanowiskach państwowych. Pisanie bez końca o prywatyzacji i suwerenności może tylko obchodzić 70+ . Wszyscy rozumni ,urodzeni w wolnej Polsce Pokolenie JP II MAJĄ TEN STRACH " GDZIEŚ". Żyją tu i teraz i żadne wojenki partyjne ich nie obchodzą.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Henryk Kluba
 • Henryk Kluba
 • 27.11.2011 17:53

PiS jako jedyna poważna opozycja ; musi zadbać o to, by majątek nie został rozkradziony do końca.

Tracimy suwerenność,tylko dlatego że PO nie potrafi nas obronić przed zagrożeniami ,płynącymi z bandyckiej prywatyzacji. Tym i innym zagrożeniom pod kierunkiem PO, musimy jak najszybciej zapobiec.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan R
 • Jan R
 • 27.11.2011 17:47

Tak PiS będzie szukał nie haki ,a będzie szukał przestępców z Platformy i w jego otoczeniu oraz będzie walczył bezwzględnie z korupcją
i wszelką patologią którą teraz mamy. To nakaz chwili ,tego żądają obywatele i patrioci.

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
 • e
 • 27.11.2011 17:28

Czy w PiS-ie nie ma ludzi na poziomie do reprezentowania partii na zewnątrz? Jeśli tak , proszę zwolenników tej partii o nazwiska

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
 • e
 • 27.11.2011 17:24

Pisowcy wybuczeli Hofmana po wyborze do partyjnego komitetu. Zdobył znikomą ilość głosów .

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
 • e
 • 27.11.2011 17:22

To jest wybór na pogrzeb PiS-u ! Dwóch nawiedzonych starych kawalerów na czele. Cała działalność będzie zwrócona na haki .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.