Facebook Google+ Twitter

Mariusz Max Kolonko podbija internet, bo mówi co myśli i nie udaje obiektywnego dziennikarza

Mariusz Max Kolonko, były korespondent telewizji TVP i TVN podbił internet swoimi felietonami na YouTube. Miliony wyświetleń i setki tysięcy subskrybentów spędzają sen z powiek dziennikarzom Agory i blogerom NaTemat. Dyskusyjna jest teza, że Kolonko "mówi jak jest", ale na pewno zdobywa widzów dzięki temu, że mówi bez ogródek, co myśli.

 / Fot. YouTubeMariusz Max Kolonko dał się zapamiętać widzom TVP i TVN, jako korespondent, który mówił po polsku z "czikagowskim" akcentem. Jego słynne "Mariusz Max Kolonko, Boston, Massachusetts" bawiło chyba wszystkich. Dziennikarz znów jest na ustach mediów, ale też internautów. Powrócił z autorskimi komentarzami na YouTube. Jak twierdzi, "mówi jak jest".

 / Fot. Wiadomości24Szczególne kontrowersje wzbudził felieton "Atak w Londynie". Kolonko podaje w nim przykład zmanipulowanych relacji medialnych, w których wycięto fragmenty wypowiedzi mordercy z Londynu o inspiracji Koranem. Film obejrzano ponad 1,3 mln razy. W nowszym wideo "Kto zatrzyma islam?" dziennikarz mówi wprost o islamizacji Europy. Przywołuje przy tym wskaźniki urodzin na kontynencie. 1,38 "dziecka" na rodzinę w Europie zestawione ze statystycznym ośmiorgiem dzieci w rodzinach muzułmańskich we Francji musi robić wrażenie. Podobnie jak prognoza niemieckiego urzędu statystycznego, że Niemcy staną się krajem islamskim do 2050 r.

Żeby obejrzeć wyżej wspomniany felieton, trzeba zalogować się do serwisu YouTube, w przeciwnym razie zobaczymy komunikat: "Film może być nieodpowiedni dla niektórych użytkowników". Ośmieszyć Kolonko próbują ramię w ramię dziennikarze serwisu "Gazeta.pl" i blogerzy Natemat.pl. Już w pierwszym akapicie tekstu w portalu Agory czytelnik zostanie uświadomiony, że w jednym z materiałów z lat 90. Kolonko szukał UFO w Kolorado. Autor wyraźnie puszcza oko do odbiorców pokazując, że programami na YouTube fascynują się licealiści. "Słabo oświetlony, kręcony z jednego ujęcia Kolonko na tle newsroomu" - czytamy i mamy odnieść wrażenie, że Maxa nie można traktować poważnie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Do krytykantów: przecież You Tube jest dla każdego. Skąd więc ta nieomal totalna krytyka? Każdy może prezentować swoje poglądy, robić tv, albo pisać, fotografować, tylko - nie każdy ma tyle odwagi co Max Kolonko. No i jeszcze, drobiazgi, trzeba mieć coś do powiedzenia i umieć to przekazać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Część społeczeństwa ma dość telewizji, która zamiast mówić o konkretnych problemach, zajmuje się tymi wydumanymi i ciągłą analizą wypowiedzi polityków (co jest poprawne, a co nie). W dodatku na niemal wszystkich kanałach leci to samo, podobne spojrzenie, podobni ludzie zapraszani. A poziom dziennikarzy zaczyna sięgać bruku, choćby ostatnia kompromitacja Gozdyry... trudno się dziwić, że Max zdobywa taką popularność... znalazł niezagospodarowany segment...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Max jest teraz popularny bo prosto z mostu bez ogródek mówi prawdę o problemie z islamem i muzułmanami.
W całej Europie przeprowadzają oni po cichu inwazję, a media starają się to przemilczeć w imię nie wiadomo czego.
Do tego różne państwowe władze łącznie z naszymi w ogóle nie dostrzegają powagi problemu i wręcz zachęcają ich do tworzenia u nas ośrodków werbunkowych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo dobry tekst. I bardzo dobre wystapienia Maksa na YouTube. Facet ma określone poglądy, z którymi mozna sie zgadzac, lub nie - ale nie wpuszcza sie w tak zwana "poprawność polityczną", która z wielu naszych dziennikarzy robi prostytu-karzy publicystycznych.
Przybijam piatkę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.