Facebook Google+ Twitter

Mariusz „Rekin” Winogrodzki ze sztandarem

Czterokrotny Mistrz Polski Mariusz Winogrodzki niósł sztandar swojej uczelni podczas inauguracji roku akademickiego. Rok 2009 to dla polskiego pływaka duże zmiany – nowy klub, nowa uczelnia.

 / Fot. Ludmiła MitręgaWinogrodzki niósł sztandar Wyższej Szkoły Kultury Fizycznej i Turystyki im. Haliny Konopackiej. Msza inauguracyjna odbyła się 27 września w Kościele św. Kazimierza w Pruszkowie. „To dla mnie ogromne wyróżnienie - przyznaje Winogrodzki. Nie spodziewałem się, że dostanę taką propozycję. Z przyjemnością przyjąłem funkcje chorążego uczelni”

Mariusz Winogrodzki zmienił w tym roku klub i uczelnię. Przeszedł z AZS AWF Warszawa do klubu Kapry-Armexim Pruszków. Jego nowym trenerem jest Łukasz Borkowski. Akademię Wychowania Fizycznego zamienił na Wyższą Szkołę Kultury Fizycznej i Turystyki im. Haliny Konopackiej.

„Wszyscy studenci są dla nas bardzo ważni i życzymy im samych sukcesów. Cieszymy się również, że Mariusz Winogrodzki jest jednym z nich - mówi dr Hanka Delbani, prorektor WSKFiT. Jesteśmy dumni z jego ogromnych osiągnięć sportowych. Jest on chlubą naszej szkoły. Stąd właśnie zrodził się pomysł, aby to właśnie nasz złoty medalista niósł symbol uczelni w tym jakże ważnym dla nas dniu.”

Winogrodzki, jak na prawdziwego mistrza przystało, wykonał powierzone mu przez szkołę zadanie z godnością i powagą. Jednak po pół godzinie stania ze sztandarem Mariusz źle się poczuł. „Mam zaburzenia błędnika i jak nie ruszam się przez około czterdzieści minut, mogę stracić przytomność - przyznaje z uśmiechem Winogrodzki. Najpierw robi mi się jasno przed oczami a potem… mdleję. Tym razem zadziałałem bardzo szybko, jak poczułem, że zaczynam słabnąć poprosiłem koleżankę o przejecie sztandaru i szybko wymknąłem się na kilka minut na świeże powietrze - mówi popularny Rekin”

Mariusz Winogrodzki ma 22 lata. To jeden z najzdolniejszych młodych pływaków. Czterokrotny Mistrz Polski, aktualny Mistrz i Rekordzista Polski w pływaniu na 50 m stylem klasycznym. Na ostatnich Mistrzostwach Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim zdobył trzy medale: złoty na dystansie 50 m, srebrny (100 m stylem klasycznym) i brązowy (200 m stylem klasycznym). W roku 2005 na Mistrzostwach Europy Juniorów w Budapeszcie zdobył dwa medale - brązowy indywidualnie i srebrny w sztafecie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.