Mariusz Rumak nowym trenerem Lecha Poznań

Dotychczasowy asystent Jose Mari Bakero Mariusz Rumak będzie do końca sezonu trenerem Lecha Poznań.

/ Fot. PAP/Andrzej GrygielPo południu zarząd Lecha Poznań poinformował, że pierwszym trenerem Kolejorza będze Mariusz Rumak. Od dawna był przygotowywany do tej roli.

Mariusz Rumak jest związany z Lechem Poznań od wielu lat.
Jako trener juniorów w kategorii U17 i U19 zdobył dwukrotnie medale mistrzostw Polski.

Cele jakie zostały mu postawione przez Zarząd to: wprowadzanie większej dyscypliny pracy i powrót do charakteru Lecha z jakiego był wcześniej znany, walka o mistrzostwo Polski i Pucharu Polski. Plan minimum to udział w europejskich pucharach.

Poznaniacy zajmują obecnie 7. miejsce w tabeli ligi polskiej, ze stratą 10 pkt do lidera Śląska Wrocław. Najbliższy mecz w T-Mobile Ekstraklasie zagrają z Górnikiem Zabrze w Poznaniu, 5 marca o godz. 18.30.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku. Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.