Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

27936 miejsce

Mariusz Stępniak ze Zgierza już oczekuje na przeszczep

Mariuszek, cierpiący na kardiomiopatie rozstrzeniową i mukowiscydozę, już jest w niemieckiej klinice. Wróci do Polski z nowym sercem. To wiadomość dla wielu, wielu ludzi, którzy mu pomogli, także tu na Wiadomościach24.pl.

Mariusz w drodze do Niemiec / Fot. Edyta StępniakParę dni temu, otrzymałam wiadomość od Edytki Stępniak. Mariuszek czeka na transplantację serca w niemieckiej klinice w Giessen.

Po roku intensywnej walki w zbieraniu pieniędzy na przeczep, zaangażowaniu wielu ludzi - dziecko ma szansę na życie. Do Polski Mariusz wróci już z "nowym serduszkiem".
www.mariuszstepniak.plMariusz Stępniak / Fot. Apel-grafika
Film o Mariuszu:
http://lightofhope.info/mariusz-in-media.html?view=media&layout=default&id=7

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

Wszystko idzie dobrze- zobaczcie:-))))
http://lightofhope.info/blog-pl.html

Tak się cieszę:))))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niech wspierają to dzieło wszystkie moce - te ludzkie i te Boskie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak Beato nie ma innej opcji

Komentarz został ukrytyrozwiń

Karolka, Jacenty..wierzę,ze tu sie uda..nie ma innej opcji..

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 22.07.2010 19:49

Wierzę ... uda się...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Trzymajcie kciuki..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z blogu Izy:
"Dzis o 10:30 Mariusza czeka wizyta u stomatologa i ustalenie terminu wyleczenia zabkow pod pelna narkoza.Oprocz tego czeka go badanie pluc.Jest to konieczne, gdyz tylko po pelnej i dokladnej analizie, mozliwe jest - tak przygotowanie organizmu, by byl gotowy do transplantacji.Duza radoscia jest informacja,ze nasz bohater nie posiada w sobie juz bakteri Pseudomonas.W ten sposob szansa na przyjecie nowego organu i przezycie znacznie wzrosly. Teraz nie bedzie musial przebywac w izolatce i do czasu znalezienia dawcy,Mariusz ze swoja mama Edytka, moga poruszac sie w promieniu 50 km od szpitala..."

Komentarz został ukrytyrozwiń

Trzymam mocno

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z blogu
" Dzis o 8 rano zabrano Mariuszka na badanie serca.Odbedzie sie CEWNIKOWANIE SERCA Badanie to polega na przezskórnym nakłuciu żyły lub tętnicy i wprowadzeniu cewnika, który następnie jest przesuwany w świetle naczynia do jam serca i dużych naczyń.U dzieci badanie wykonuje się w znieczuleniu ogólnym czyli Mariuszka czeka pelna narkoza.Chory do badania układa się na specjalnym stole w pozycji na wznak. Najczęściej do cewnikowania serca nakłuwa się naczynia udowe.Do naczynia wprowadza się specjalną koszulkę żylną lub tętniczą (jest to specjalny rodzaj wenflonu z zastawką), umożliwiającą szybką wymianę cewników, którymi wykonuje się badanie. Cewniki przesuwane są przez naczynie do jam serca.Ruchy cewnika w naczyniach i jamach serca są kontrolowane na ekranie monitora .Po badaniu usuwana jest koszulka naczyniowa i zakładany jest na miejsce wkłucia opatrunek uciskowy, który powinien pozostać przez kilka do kilkunastu godzin.To badanie wykonywane jest u pacjentów w każdym wieku.Takie badanie niestety musi nasz Mariusz przejsc ,gdyz tylko po takim dokladnym rozpoznaniu mozna określic stopien zaawansowania wady serca i wpisaniu na Eurotransplant liste z zakwalifikowaniem do przeszczepu.

Trzymajmy kciuki i badzmy myslami przy Mariuszku i jego rodzinie"

Komentarz został ukrytyrozwiń

5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.