Facebook Google+ Twitter

Mariusz Trynkiewicz napisał do dziennikarki: Przez 21 lat pracowałem nad sobą

Mariusz Trynkiewicz znany, jako "Szatanem z Piotrkowa" morderca i pedofil, który w lutym zakończy odbywanie kary pozbawienia wolności, napisał list do dziennikarki Polsat News.

 / Fot. By Maly LOLek (Own work) [Public domain], via Wikimedia Commons"To się dzisiaj w ogóle nie liczy, że siedziałem przez 25 lat i nie zbijałem bąków, ale jednak robiłem wszystko, by okres mojego siedzenia spędzić aktywnie, pracując nad sobą? Jakoś nikt tego nie przedstawia od tej strony. Dlaczego?" - napisał Trynkiewicz w swoim liście.

Skazany na karę śmierci morderca i pedofil w wyniku amnestii spędził w zakładzie karnym 25 lat. W korespondencji pisze dziennikarce, że nie sądzi, by chciała ocieplać jego wizerunek. Wypomina też wywiad, którego udzielił kilka lat temu. Miał trwać kilka godzin, a wybrano do emisji tylko kilka minut. Trynkiewicz twierdzi, że w pozostałej części rozmowy wypadł zbyt dobrze.

"Czy 25 lat to mało? Ja przez 21 lat mojego wyroku przebywałem na oddziale terapeutycznym w zakładzie karnym w Strzelcach Opolskich, gdzie pracowałem z psychologami, uczęszczałem na terapię i tu, do Rzeszowa, zostałem przewieziony w celu odbycia terapii, którą odbyłem podczas 12-miesięcznych zintensyfikowanych zajęć. Czyli nie siedziałem, po prostu odbywając wyrok, ale pracowałem nad sobą. To się dzisiaj w ogóle nie liczy, że siedziałem przez 25 lat i nie zbijałem bąków, ale jednak robiłem wszystko, by okres mojego siedzenia spędzić aktywnie, pracując nad sobą? Jakoś nikt tego nie przedstawia od tej strony, prawda? Dlaczego?" - pyta Trynkiewicz cytowany przez serwis Gazeta.pl.

Morderca pochodzi z Piotrkowa Trybunalskiego. Zabił 11-letniego Tomasza Łojka, 12-letnich: Artura Kawczyńskiego i Krzysztofa Kaczmarka. W toku śledztwa wyszło na jaw, że jego ofiarą był też 13-letni Wojciech Pryczek. Skazany był pedofilem, który ostatnią zbrodnię popełnił podczas przerwy w odbywaniu kary.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

"Złapać trynia" nabiera nowego znaczenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.