Facebook Google+ Twitter

Mariusz Wlazły najlepszym sportowcem świata

Atakujący PGE Skry Bełchatów i MVP ostatnich mistrzostw świata został uznany najlepszym sportowcem na świecie minionego roku przez organizację SportAccord. Wynik plebiscytu ogłoszono wczoraj podczas uroczystej gali w Soczi.

W tym sezonie Mariusz razem ze Skrą Bełchatów walczy o brąz PlusLigi. Najbliższy mecz już w sobotę. / Fot. Grzegorz JareczekWlazły znalazł się w najlepszej czwórce dzięki głosom internautów. Obok niego o tytuł najlepszego sportowca ubiegali się Awtandil Czrikiszwili (judo z Gruzji), Camil Moldoveanu (ju-jitsu z Rumunii) i Kilian Jornet Burgada (wspinaczka górska z Hiszpanii). Z czterech wybranych przez internautów sportowców, zwycięzcę wyłoniło specjalnie powołane gremium.

Wlazły nie był obecny na gali, ale łączył się z Soczi podczas specjalnego wydania Polsat Sport News. Nie ukrywał podekscytowania, podkreślał, że nominacja i nagroda to nie tylko jego zasługa: Wszystko dzięki ludziom, z którymi mogłem występować w tak wspaniałej drużynie. Wszyscy złożyli się na to, że jestem w gronie najlepszych sportowców świata.

W rozmowie z Polsatem dodał także: Ta nagroda jest dla wszystkich, którzy siatkówkę uprawiają, uprawiali i uprawiać będą, dla tych którzy kibicowali i byli bezpośrednio bądź pośrednio związani. Ta nagroda jest dla wszystkich tych, którzy tę siatkówkę tworzą w Polsce przede wszystkim. Wlazły podziękował kolegom z mistrzowskiej drużyny, swojemu klubowi, trenerom, z którymi pracował i rodzinie, która zawsze go wspiera.

SportAccord to organizacja, która zrzesza 109 federacji sportowych z całego świata. Każdego roku w plebiscycie wyróżnia ludzi i organizacje związane ze sportem w sześciu kategoriach: sportowiec roku, sportsmenka roku, sportowy bohater roku, reklama roku, sportowe miasto roku i sportowy sponsor roku.

Mariusz Wlazły w ubiegłym roku najpierw zdobył ze swoim klubem PGE Skrą Bełchatów mistrzostwo polski. We wrześniu 2014 razem z reprezentacją naszego kraju wywalczył mistrzostwo świata. Podczas całego turnieju prezentował się znakomicie - nie tylko zdobywał serie punktów, był także dobrym duchem całej drużyny. Został też uznany najbardziej wartościowym zawodnikiem tego turnieju.

W tym roku Wlazły i jego zespół walczą o brąz PlusLigi. Najlepszy mecz już jutro o 14.45. Transmisja w Polsacie Sport.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.