Facebook Google+ Twitter

Mariza główną gwiazdą Siesta Festival 2015 w Gdańsku

Tegoroczny gdański festiwal Siesta wydarzy się już po raz piąty. Jednym z wiodących motywów festiwalu będzie jak zwykle Fado. Organizatorzy wydarzenia ogłosili już pełny program festiwalu. Bez wątpienia, jego największą gwiazdą będzie portugalska pieśniarka Mariza.

 / Fot. www.GlynLowe.com CC BY 2.0W tym roku wiosenny, niezwykle popularny Siesta Festival wydarzy się po raz piąty, będzie obchodził więc pierwszą w swojej historii znaczącą rocznicę. Tegoroczna edycja rozegra się w dniach 24 - 26 kwietnia, a jej głównym miejscem koncertowym pozostanie niezmiennie Polska Filharmonia Bałtycka na wyspie Ołowianka w Gdańsku.

Główną gwiazdą festiwalu będzie pochodząca z Portugalii - Mariza. Trójmiejska publiczność zna ją nie tylko z nagrań płytowych i z anteny radiowej. Mariza kilka lat temu wystąpiła w Hali Gdynia, a jej koncert trójmiejscy fani muzyki etno pamiętają do dzisiaj jako jeden z najbardziej udanych występów tego gatunku.

Zobacz także: Robert Plant wystąpi na Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty koło Słupska

Niezmiennie, jednym z wiodących motywów festiwalu Siesta będzie Fado. Organizatorzy zapraszają na Noce Fado, czyli ekskluzywne koncerty dla kameralnej publiczności. W tym roku na dwóch koncertach wystąpi śpiewak Helder Moutinho, który z braćmi tworzy najsłynniejszy obecnie rodzinny klan fadistów.

Na festiwalu zaprezentuje się także Paulo Flores, bard nazywany głosem współczesnej Angoli, a także Neuza, nowa gwiazda z Wysp Zielonego Przylądka, która zagra aż dwa koncerty. Na zakończenie festiwalu w klubie Parlament wystąpi Charlotte Dipanda z Kamerunu.

Więcej informacji znajdziecie na www.siestafestival.pl

źródło:AIP

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.