Mark Cavendish zwycięzcą 12. etapu Tour de France

12. etap Tour de France zwyciężył Mark Cavendish (Columbia). Klasyfikacja generalna wyścigu pozostała bez zmian.

Tour de France / Fot. www.letour.comTo już trzecie zwycięstwo etapowe brytyjskiego kolarza w tegorocznej Wielkiej Pętli. Na dzisiejszym finiszu w Narbonne był bezkonkurencyjny i wyprzedził Francuza Sebastiena Chavanela (Francaise des Jeux) i Belga Gerta Steegmansa (Quick-Step). Cavendish jest pierwszym Brytyjczykiem w historii Tour de France, który wygrał trzy etapy w jednej edycji.

Klasyfikacja generalna nie uległa zmianom. Lider wyścigu Cadel Evans (Silence-Lotto) ma tylko jedną sekundę przewagi nad Frankiem Schelckiem (CSC).

Sylwester Szmyd uplasował się na 114. pozycji i w klasyfikacji generalnej zajmuje 43. miejsce.