Facebook Google+ Twitter

Mark Romanek przedstawi historię poprzedzającą "Lśnienie"

Prequel znakomitego "Lśnienia" Stanleya Kubricka zostanie wyreżyserowany przez Marka Romanka. Za scenariusz filmu posłużył prolog, który usunięto z pierwszego wydania książki Stephena Kinga. Sam pisarz nie jest entuzjastą przedsięwzięcia.

Jack Nicholson jako Jack Torrance w filmie Stanleya Kubricka pt. Lśnienie (1980). http://plumaslatinoamericanas.blogspot.com/2011/12/fracasados-y-entranables.html licencja: CC3.0 / Fot. plumaslatinoamericanasZapowiadany prequel kultowego filmu grozy pt. "Lśnienie" znalazł swojego reżysera. Czy amerykański filmowiec Mark Romanek dorówna mistrzostwu Stanleya Kubricka, który firmował swoim nazwiskiem ekranizację powieści Stephena Kinga? Czy pojawi się aktor dorównujący pamiętnemu Jackowi Nicholsonowi, odtwórcy roli popadającego w obłęd Jacka Torrance`a?

Klasyczny horror z 1980r. posłużył za scenariusz filmu w części, która została usunięta w 1977r. z pierwszego wydania książki. W pominiętym prologu zawierają się losy bohaterów "Lśnienia", jakie poprzedzają wydarzenia stanowiące treść utworu literackiego. Pod tytułem "Overlook Hotel" zainteresowani znajdą znany już hotel "Panorama" w którym spędzał zimę w odcięciu od świata Jack Torrance wraz ze swoją rodziną. Nieznany prolog jest w dużej mierze skupiony na osobie pierwszego właściciela hotelu, Boba T. Watsona. Możliwe też, że swoją obecność zaznaczy Delbert Grady, który pracował w "Panoramie", a odwiedzał domostwo jako duch. Film realizowany jest dla wytwórni Warner Bros.

Mark Romanek, amerykański reżyser filmowy i teatralny.By Yasu (Own work) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons / Fot. YasuMark Romanek nie zyskał słów poparcia Stephena Kinga dla swojego projektu. Pisarz w rozmowie z Entertainment Weekly jaka miała miejsce w zeszłym roku, nie wyrażał entuzjazmu dla planów reżysera. Powątpiewał nad właściwym korzystaniem z praw autorskich do książki i zwracał uwagę, że sporny prolog nosił tytuł "Before Play" i wiązał się z epilogiem utworu nazwanym "After Play". Tak więc, Stephen King formułował dość oględną opinię w temacie planowanego prequela: "Nie mówię, że chciałbym położyć kres projektu, bo jestem typem miłego faceta. Kiedy byłem dzieckiem, moja matka powiedziała: "Stephen, gdybyś był dziewczyną, to zawsze byłbyś w ciąży." Mam skłonność ułatwiania ludziom rozwijanie ich przedsięwzięć. Zawsze jestem ciekaw ujrzeć, co się wydarzy. Ale wiesz co? Chciałbym być tylko tak szczęśliwy, jak gdyby nic się nie stało."

Pierwsza wersja scenariusza została napisana przez producenta serialu "The Walking Dead", Glena Mazzara. Produkcja spoczywa na barkach Bradleya Fischera, Jamesa Vanderbilta i Laeta Kalogridisa. Reżyser Mark Romanek dał się poznać takimi filmami jak "Zdjęcie w godzinę" (2002) czy "Nie opuszczaj mnie" (2010). Jest autorem wielu teledysków, m.in.: Lenny Kravitz "Are You Gonna Go My Way," U2 "Invisible".

"Lśnienie" - trailer filmu z 1980r.:źródła: Entertainment Weekly
nme

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

"Lśnienie" - film, w czasie którego ciarki po plecach chodzą, a człowiek boi się wyjść do ciemnej łazienki :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.